1. studenoga 2015

05. Četvrtak: sv. Emerik, kraljević
06. Petak: sv. Leonard, pustinjak
07. Subota: sv. Engelbert, biskup i mučenik
08. Nedjelja: XXXII. KROZ GODINU – bl. Ivan Duns Skot, franjevac; bl. Gracija Kotorski, augustinac

Prva je nedjelja u mjesecu studenom, pa vašoj dobroti i ljubavi preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove: sjemenište, postulat, novicijat i juniorat u kojima se pedesetak mladića priprema za redovnički i svećenički poziv. Zahvaljujemo na svakom vašem pa i najmanjem daru.

Sutra je Dušni dan ili Spomen svih vjernih mrtvih, pa se u molitvi sjetimo naših dragih pokojnih. Svete će mise biti po nedjeljnom rasporedu, a podsjećamo vas da kroz prvih osam dana mjeseca studenog uz uobičajene uvjete i pohod groblju možete izmoliti potpuni oprost koji se može namijeniti isključivo za svoje pokojne.

Ovaj je petak prvi u mjesecu, pa će prilika za ispovijed biti od 17:30 sati.

U subotu se mi franjevci spominjemo sluge Božjega fra Alekse Benigara za kojega se vodi proces za proglašenje blaženim. Njegov se grob nalazi u našoj crkvi sv. Franje na Kaptolu, pa će ondje toga dana u 18:30 biti sveta misa. Preporučamo vam u molitve fra Aleksin proces beatifikacije, a jednako tako preporučamo da za svoje posebne nakane molite zagovor ovoga sluge Božjega.

U subotu je i susret molitvenog vijenca Kraljice obitelji, pa će nakon večernje mise biti euharistijsko klanjanje na kojega vas sve pozivamo.

Po odredbi našega nadbiskupa u iduću ćemo nedjelju skupljati vaše priloge za sve koji su ove jeseni pogođeni poplavom, pa ćemo priloge za naš župni Caritas skupljati u nedjelju 15. studenoga.

Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, kalendare za iduću godinu i božićne čestitke i drugo.