BIBLIJSKA TRIBINA

SRIJEDA – 20. STUDENOGA 2019.

„JA SAM S VAMA U SVE DANE DO SVRŠETKA SVIJETA“
UVOD U MATEJEVO EVANĐELJE

o SVETI MATEJ – OD CARINIKA DO UČENIKA!?
o EVANĐELJE CRKVE
o KRALJEVSTVO NEBESKO
o ISUS – SIN DAVIDOV – OBEĆANI MESIJA
o „BLAGO VAMA…………
o KRALJEVSTVO BOŽJE – SJEME NEOGRANIČENOG RASTA
o ISUS – EMANUEL – BUDUĆNOST IZRAELA I SVIJETA!
o „JA SAM S VAMA U SVE DANE DO SVRŠETKA SVIJETA“ (Mt 28,20)

Tribina započinje u 19,30
u prostoriji FRAME

17. studenoga 2019.

XXXIII. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Elizabeta Ugarska, franjevačka trećoredica

18. Ponedjeljak: bl. Salomeja Krakovska, klarisa
19. Utorak: sv. Janja Asiška, klarisa
20. Srijeda: sv. Edmund, kralj
21. Četvrtak: Prikazanje BDM
22. Petak: sv. Cecilija, djevica i mučenica
23. Subota: sv. Klement Rimski, papa
24. Nedjelja: KRIST KRALJ SVEGA STVORENJA – sv. Andrija Dung Lac i dr. mč.

* Sutra se cijela naša Domovina sjeća žrtve Vukovara i Škabrnje. Molimo na osobit način za domovinu i narod. Tim povodom sutra će u 18 sati i 11 minuta zazvoniti zvona sa svih naših crkava.

* Sutra u 20:00 sati u Župnoj dvorani započinje Zaručnički tečaj, kojega su dužni pohađati svi zaručnici koji u skoro vrijeme kane sklopiti ženidbu.

* U srijedu u 19:30 održat će se Biblijska tribina na temu “Matejevo evanđelje”. Svi ste pozvani, a više možete vidjeti na oglasnim pločama.

* U petak je blagdan svete Cecilije, pa svim pjevačima, orguljašima i ostalim glazbenicima naše crkve od srca čestitamo blagdan njihove zaštitnice, a sve vas pozivamo na večernju misu koju ćemo toga dana svečanije slaviti.

* Molitveni vijenac Kraljice obitelj organizira 30. studenog od 10:30 duhovnu obnovu u crkvi sv. Luke u Travnom. Voditelj je dr. Tonči Matulić. Više možete vidjeti na oglasnim pločama.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, kalendare i božićne čestitke, te knjige duhovnog sadržaja i ostale nabožne predmete. Osobito preporučamo Glas Koncila.

10. studenoga 2019.

XXXII. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Leon Veliki, papa

11. Ponedjeljak: sv. Martin Tourski, biskup, redovnik
12. Utorak: sv. Jozafat Kuncewicz (Kuncevič), biskup, mučenik
13. Srijeda: sv. Didak Alkalski, franjevac
14. Četvrtak: sv. Nikola Tavelić, franjevac, mučenik
15. Petak: sv. Albert Veliki, dominikanac, crkveni naučitelj
16. Subota: sv. Ivan Trogirski, biskup
17. Nedjelja: XXXIII. KROZ GODINU – sv. Elizabeta Ugarska, franjevačka trećoredica

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa danas volonteri našeg Caritasa skupljaju vaše priloge za potrebe siromašnih župljana. Svoj prilog možete predati kod izlaza iz crkve. Od srca vam hvala.

* U srijedu je sveti Didak Alkalski, jedan od zaštitnika naše franjevačke časne braće, pa vam toga dana u molitve preporučamo svu našu braću.

* U nedjelju, 17. studenoga ćemo se spomenuti svete Elizabete Ugarske, zaštitnice Franjevačkog svjetovnog reda. Za ovaj blagdan ćemo se pripraviti trodnevnicom u srijedu, četvrtak i petak, od 17:55 moleći franjevačku krunicu i litanije sv. Elizabete te slaveći svetu misu uz prigodnu propovijed. Na sam blagdan svečanije ćemo slaviti večernju svetu misu na koju pozivamo sve vas, a osobito članove Franjevačkog svjetovnog reda i Frame.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska te kalendare za iduću godinu. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.