25. lipnja 2017.

XII. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Prosper Akvitanski, redovnik

26. Ponedjeljak: sv. Jose Maria Escriva de Balaguer, sveć. utemeljitelj Opus Dei
27. Utorak: sv. Ladislav Kralj, utemeljitelj Zagrebačke nadbiskupije
28. Srijeda: sv. Irenej Lionski, biskup i mučenik
29. Četvrtak: sv. Petar i Pavao, apostolski prvaci
30. Petak: Rođenje sv. Rimski prvomučenici
01. Subota: sv. Estera, Kraljica
02. Nedjelja: XIII. NEDJELJA KROZ GODINU – Oton Bamberški, biskup

 U utorak na blagdan sv. Ladislava Kralja, utemeljitelja i zaštitnika naše nadbiskupije, uz večernju misu, molit ćemo za sve duhovne i materijalne potrebe cijele nadbiskupije.

 Ova je srijeda zadnja u mjesecu, pa će od 18 sati Pokret krunice za obraćenje i mir imati svoj mjesečni susret. Redovita sveta misa toga dana je u 7 sati ujutro. Župni ured neće uredovati.

 U četvrtak na svetkovinu svetih apostolskih prvaka Petra i Pavla, svete su mise u 7 i 18:30 sati. Nastojte svakako naći vremena i doći na svetu misu.

 U nedjelju kod svete mise u 11:30 bit će blagoslov novog kipa sv. Antuna Padovanskog kojega je za našu crkvu i ovaj puta izradio akademski kipar Dragutin Šantek iz Beča. Preporučujmo se ustrajno zagovoru sveca svega svijeta.

 Vrijeme je upisa u srednje škole, pa vas još jednom molimo da potaknete vaše mlade da upišu vjeronauk kao izborni predmet. Ukoliko bi učinili suprotno, neće biti dosljedni svojim krsnim obećanjima i vjerničkom opredjeljenju.

 Ispričavamo se svima koji su na Tijelovo i prošle nedjelje ostali zarobljeni u liftu. Kvar je sada otklonjen, pa se sa sigurnošću možete dalje voziti. Servisna služba nam savjetuje modernizaciju cijelog pogona i kabine, pa ćemo polako prikupljati novac i pripremati se za taj posao.

 Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska. Osobito preporučamo najnoviji Glas Koncila, Život vrelo i ostalo.

Ređenje i prva misa fra Marijana Vidovića

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić zajedno s pomoćnim biskupima zagrebačkim mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim te pomoćnim biskupom u miru mons. Valentinom Pozaićem, redovničkim poglavarima, rektorom i poglavarima Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa te mnogobrojnim svećenicima, podijelio je u subotu 17. lipnja na euharistijskom slavlju u zagrebačkoj prvostolnici, sveti red prezbiterata šesnaestorici đakona, među njima i našem fra Marijanu Vidoviću!

U našoj crkvi u nedjelju 18. lipnja fra Marinko je imao prvu misu. Fra Robert mu je zahvalio na neumornom djelovanju u župi i poželio mu blagoslovljen put na koji je, pozvan od Boga, krenuo.

Možete pogledati i galeriju fotografija.

18. lipnja 2017.

XI. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Gervazije i Protazije, mučenici

19. Ponedjeljak: sv. Romuald, redovnik
20. Utorak: sv. Silverije, papa
21. Srijeda: sv. Alojzije Gonzaga, isusovac
22. Četvrtak: sv. Ivan Fisher i Toma More, mučenici
23. Petak: sv. Josip Cafasso, svećenik, franjevački trećoredac
24. Subota: Rođenje sv. Ivana Krstitelja
25. Nedjelja: XII. KROZ GODINU – sv. Prosper Akvitanski, redovnik

 Sutra u 20 sati u našoj Velikoj dvorani u prizemlju započinje Zaručnički tečaj.

 U petak na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, u našoj su crkvi mise po blagdanskom rasporedu, u 7, 10, te 18:30 sati.

 U subotu je svetkovina Rođenja sv. Ivana Krstitelja, a spominjemo se i Prečistog Srca Marijina. Pozivamo vas i toga dana na svetu misu, u 7, ili
u 18:30.

 Vrijeme je upisa u srednje škole. Naši su nas biskupi potaknuli da ne zaboravimo kako je vjeronauk predmet kojega svaki katolik, po savjesti treba upisati.

 Jednako tako, podsjećamo vas da su djeca koja žele pristupiti prvoj svetoj pričesti i krizmi obvezna pohađati osnovnoškolski vjeronauk tijekom svih osam godina školovanja.

 Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve katoličkog tiska. Osobito preporučamo najnoviji Glas Koncila i kršćansku obitelju reviju Kana, List franjevačkih zajednica Brat Franjo.