16. veljače 2020.

21. Petak: sv. Petar Damiani, biskup i crkveni naučitelj
22. Subota: Katedra sv. Petra
23. Iduća je nedjelja: VII. KROZ GODINU, sv. Polikarp, biskup i mučenik

* Sutra u 20 sati u Velikoj dvorani u prizemlju započinje Zaručnički tečaj. Pozivamo na sudjelovanje sve koji u skoro vrijeme kane sklopiti kršćansku ženidbu.

* U srijedu u 19:30 održat će se Biblijska tribina na temu: “Blago vama, vaše je Kraljevstvo nebesko” Početak je u 19:30 u prostoriji Frame u prizemlju. Više možete vidjeti na oglasnim pločama. Svi ste dobrodošli.

* Molitveni vijenac Kraljice obitelji 29. veljčače od 11 sati u Remetama organizira Duhovnu obnovu na temu “Mislim da sv. Josip nije bio Njonjo. Predavač je fra Ivan Miklenić, franjevac iz Varaždina. Mogu se priključiti i oni koji nisu članovi Molitvenog vijenca. Više možete vidjeti, također na oglasnim pločama.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, knjige, nabožne predmete i sl. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.

BIBLIJSKA TRIBINA

SRIJEDA – 19. VELJAČE 2020 U 19:30

U prostoriji FRAME

„BLAGO VAMA, VAŠE JE KRALJEVSTVO NEBESKO!“

•  GOVOR NA GORI – PROGLAS NOVOG ZAKONA
  • BLAŽENSTVA – IZAZOVI
  • ISUS – NOVI ZAKONODAVAC
  • ISUS – ISPUNJENJE ZAKONA
  • NOVA PRAVEDNOST VEĆA OD STARE
  • ČULI STE DA JE REČENO…, A JA VAM KAŽEM
  • BLAGO PROGONJENIMA
  • VI STE SOL ZEMLJE I SVJETLO SVIJETA!
  • BLAGO VAMA!

9 veljače 2020

V. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Skolastika, monahinja

10. Ponedjeljak: bl. Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, mučenik
11. Utorak: BDM Lurdska – dan bolesnika
12. Srijeda: sv. Eulalija, djevica i mučenica
13. Četvrtak: sv. Katarini Ricci, redovnica
14. Petak: sv. Valentin, svećenik, mučenik
15. Subota: sv. Klaudije la Colombiere, isusovac
16. Iduća je nedjelja VI. KROZ GODINU – sv. Julijana, djevica i mučenica

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo potrebe našega Caritasa. Svoj dar možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca zahvaljujemo na svakom daru.

* Sutra se spominjemo bl. Alojzija Stepinca. Ove se godine navršava 60. godina od njegove blažene smrti. Gosp. nadbiskup poziva nas na sv. misu u katedrali u 19 sati. Jednako tako i mi ćemo se uz večernju sv. misu na osobit način preporučiti našem blaženiku.

* U utorak se spominjemo Gospe Lurdske. To je i međunarodni Dan bolesnika, pa ćemo toga dana osobito moliti za sve bolesnike.

Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, knjige, nabožne predmete i sl. Osobito preporučamo novi Glas koncila.