19. RUJNA 2021

24. Petak: sv. Pacifik iz San Severina, franjevac

25. Subota: sv. Nikola von Flüe, pustinjak

26. Nedjelja: XXVI. KROZ GODINU – sv. Kuzma i Damjan, liječnici, mučenici

* Sutra u 20 sati, ovdje u crkvi započinje Zaručnički tečaj. Pozivamo na sudjelovanje sve koji su se prijavili i u skoro vrijeme kane sklopiti kršćansku ženidbu.

* Priprava odraslih za primanje sakramenata kršćanske inicijacije započinje u četvrtak 7. listopada u 19:30 i trajat će tijekom ove pastoralne godine sve do Uskrsa. Pozivamo zainteresirane da se tijekom tjedna u uredovno vrijeme župnog ureda, dođu upisati. Oni koji su već kršteni, a žele primiti sakramente potvrde i euharistije trebaju priložiti Potvrdu o krštenju, a oni koji nisu kršteni trebaju predočiti Rodni list.

* Svim učenicima, roditeljima, nastavnicima i profesorima, kao i drugim školskim djelatnicima želimo sretan i blagoslovljen početak nove školske godine.

* I dalje molimo vašu pomoć oko uređenja stepeništa naše crkve. Od srca hvala na svakom daru.* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, osobito preporučamo najnoviji Glas Koncila i Kanu.

KATEKUMENAT 2021/2022

Priprava odraslih za primanje sakramenata kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija)
započinje u četvrtak 7. listopada 2020. u 19:30

Slavlje primanja sakramenta bit će na Vazmenom bdijenju Velike subote, a katekumenat traje do Duhova.

Pozivamo zainteresirane da se u uredovno vrijeme Župnog ureda, osim srijede dođu upisati.

Oni koji su već kršteni, a žele primiti sakramente potvrde i euharistije trebaju priložiti Potvrdu o krštenju.

DOBRO NAM DOŠLI!

12. rujna 2021.

XXIV. NEDJELJA KROZ GODINU
Sveto Ime Marijino

13. Ponedjeljak: sv. Ivan Zlatousti, biskup, crkveni naučitelj
14. Utorak: UZVIŠENJE SVETOG KRIŽA
15. Srijeda: BDM Žalosna
16. Četvrtak: sv. Kornelije, papa i Ciprijan, biskup
17. Petak: Rane sv. našeg oca Franje
18. Subota: sv. Josip Kupertinski, franjevac konventualac
19. Nedjelja: XXV. KROZ GODINU, sv. Januarije, biskup i mučenik

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa danas prikupljamo vaše darove za potrebe našeg Caritasa. Svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca Hvala!

*Nalazimo se u pripravi za blagdan Uzvišenja Sv. Križa, a sutra je za našu župu dan cjelodnevnog klanjanja. Nakon svete Mise u 7 sati bit će izloženo Presveti sakrament, pred kojim će naša samostanska zajednica izmoliti Jutarnju i Službu čitanja. U 12 sati ćemo se ponovno okupiti u crkvi i provesti vrijeme u tihom razmatranju koje ćemo završiti molitvom Srednjeg časa u 12:25, nakon kojega će Presveto biti pohranjeno. Poslije podne od 17:30 Presveti sakrament će biti ponovno izložen, pa ćemo imati zajednički sat klanjanja. Pozivamo vas da se tijekom dana, prema vašim mogućnostima uključite u molitveni program u crkvi, a osobito da sudjelujete u zajedničkom klanjanju i sv. Misi.

* U utorak na blagdan Uzvišenja Svetog Križa, svete su mise u 7, 10, te 18:30. Nakon svete mise moći ćemo zajedno iskazati čast relikviji Sv. Križa. Iskoristimo priliku i dobro se u ovoj prilici duhovno se obnovimo.

* Ovaj je tjedan kvatreni, a u subotu je dan kada cijela katolička Crkva moli i žrtvuje se za svećenička i redovnička zvanja kao i za duhovnu izgradnju naše mladeži. Pozivamo vas i toga dana na osobnu molitvu i svetu misu.

* U iduću nedjelju uz svetu misu u 9 sati, zamolit ćemo Duha Svetoga za pomoć u novoj školskoj godini. Za ovo ćemo se slavlje pripraviti svetom ispovijedi u subotu u 10 sati. Pozivamo sve učenike, učitelje, nastavnike i sve koji s njima rade da nam se pridruže.

*Ovaj ćemo tjedan preko školskih vjeroučitelja roditeljima ovogodišnjih prvopričesnika i krizmanika dostaviti Prijavnicu za župni vjeronauk, pa molimo roditelje da postupe sukladno uputama.

*I dalje molimo vašu pomoć za obnovu stepeništa naše crkve. Donji plato je termički i hidro izoliran, i izbetoniran, trenutno se radi na kanalu za odvod oborinskih voda i vrši se priprema za opločenje. Po završetku ove faze uslijedit će radovi na gornjem stepeništu i platou. Zahvaljujemo svima koji ste već dali i dajete svoje priloge, a molimo i ostale da to učine. Od srca vam hvala na svakoj pomoći.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.