5. veljače 2023.

10. Petak: bl. Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, mučenik

11. Subota: BDM Lurdska – dan bolesnika

12. Iduća je nedjelja VI. KROZ GODINUsv. Eulalija, djevica i mučenica

* Danas Crkva u Hrvata obilježava Dan života. Molimo za naše obitelji da prihvate nove živote, kao i za one koji mogu pomoći da se mladi ljudi zaposle, pa na taj način steknu materijalnu sigurnost za svoju djecu.

* Prva je nedjelja u mjesecu. Vašoj dobroti preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove u kojima se odgajaju budući franjevci – svećenici i braća. Svoj prilog možete staviti u škrabicu kod izlaza iz crkve. Od srca  zahvaljujemo na svakom daru.

* Sutra i preksutra je u našem samostanu Kanonska vizitacija koju vrši naš provincijalni ministar fra Milan Krišto. Prema običajima našega Reda sutra će večernju sv. Misu, uz sudjelovanje sve braće samostana predvoditi naš provincijal. Pozivamo i sve vas da nam se pridružite i zajedno s nama i za nas molite.

*Od ovoga se tjedna po redovitom rasporedu nastavljaju vjeronaučni susreti naših prvopričesnika, a od idućeg tjedna i krizmanika.

*Pozivamo mlade na susrete Franjevačke mladeži četvrtkom u 20 sati. Ulaz u samostan je s južne – dvorišne strane. Dobro došli!

* U srijedu ćemo od 17:55 u holu imati pobožnost Gospi trudnici i molitvu za sve one koji žele imati djecu, a iz nekog razloga im to nije moguće. Dođite i molimo zajedno!

*Pozivamo vas na redovito euharistijsko klanjanje četvrtkom nakon večernje sv. Mise.

* U petak se spominjemo bl. Alojzija Stepinca. Gospodin nadbiskup nas poziva na sv. misu koja će se slaviti ispred naše katedrale toga dana u 17 sati. Jednako tako i mi ćemo se uz večernju sv. misu preporučiti našem blaženiku.

* U subotu se spominjemo Gospe Lurdske. To je i međunarodni Dan bolesnika, pa ćemo toga dana moliti za sve naše bolesnike.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, knjige, nabožne predmete i sl. Osobito preporučamo novi Glas koncila.

22. siječnja 2023.

III. NEDJELJA KROZ GODINU

sv. Vinko, đakon, mučenik

23. Ponedjeljak: sv. Emerencijana, djevica i mučenica

24. Utorak: sv. Franjo Saleški, biskup i crkveni naučitelj

25. Srijeda: Obraćenje sv. Pavla

26. Četvrtak: sv. Timotej i Tit, biskupi

27. Petak: sv. Anđela Merici, redovnica

28. Subota: sv. Toma Akvinski, redovnik, crkveni naučitelj

29. Nedjelja: IV. KROZ GODINUsv. Valerije, učenik sv. Petra

* Pozivamo vas na sudjelovanje u Molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana, koja završava u srijedu.

*Sutra u 20 sati u našoj velikoj dvorani u prizemlju započinje Zaručnički tečaj. Pozivamo na sudjelovanje sve parove koji su se prijavili.

* Tijekom tjedna u našoj crkvi možete prisustvovati na pobožnostima:

Utorkom od 18:00 sv. Antunu

Srijedom prije večernje mise sv. Josipu

Četvrtkom nakon večernje mise Euharistijsko klanjanje.

* Župe Novoga Zagreba i ove godine organiziraju zajedničko hodočašće u Krašić, koje će se održati u ponedjeljak 6. veljače. U 17 sati će biti zajednička pobožnost Križnog puta, a u 18 sv. Misa. Pozivamo sve koji se žele pridružiti da se upute u Krašić vlastitim prijevozom.

*Ovim smo tjednom završili i naknadne blagoslove obitelji, pa i ovom zgodom zahvaljujemo na lijepom prijemu i vašem daru. Hvala od srca.

*Kako smo već najavili slavlje svete Potvrde u našoj će župi biti 30. travnja, a Prve Pričesti 13. svibnja.

*Časna sestra Vinka u prizemlju prodaje krunice u korist misija, pa vam ju preporučamo.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, kao i svijeće koje ćemo blagosloviti na Svijećnicu.

15. siječnja 2023.

II. NEDJELJA KROZ GODINU

sv. Pavao Pustinjak

16. Ponedjeljak: sv. Berard i drugovi franjevački prvomučenici

17. Utorak: sv. Antun, pustinjak

18. Srijeda: sv. Liberata i Faustina, pustinjakinje

19. Četvrtak: sv. Marije mučenik, sv. Eustohija Calafato, klarisa

20. Petak: sv. Fabijan, papa i sv. Sebastijan, vojnik, mučenici

21. Subota: sv. Agneza, mučenica

22. Nedjelja: III. KROZ GODINU, sv. Vinko, đakon, mučenik

*Pozdravljamo danas u našoj zajednici novog člana, đakona fra Marijana Ligenzu koji će preostali dio svog đakonskog praktikuma obaviti među nama. Želimo mu da se ugodno i dobro osjeća i preporučamo ga u vaše molitve.

* U srijedu započinje Molitvena osmina za jedinstvo kršćana, pa ćemo svakodnevno uz večernju misu moliti na tu nakanu.

* Pozivamo vas četvrtkom nakon večernje mise na euharistijsko klanjanje.

*Katekumeni nastavljaju sa svojim susretima u četvrtak u 19:30.

*Pozivamo mlade koji se žele uključiti u djelovanje Franjevačke mladeži da se pridruže susretima četvrtkom u 20 sati. Više informacija mogu dobiti od našeg đakona fra Marijana.

* Ukoliko još uvijek ima onih koji žele primiti blagoslov obitelji u svom domu, ili smo ih slučajno izostavili, mogu se još ovaj tjedan prijaviti na našem kiosku, ili u župnom uredu, te putem maila.

*Kao što vam je poznato, krov naše crkve na više mjesta je prokišnjavao. Još početkom dvije tisućitih godina sa sjeverozapadne strane na 59 limenih piramida koje čine pokrov pojavili su se otvori. Tada su ta mjesta izolirana i pokrpana. Sada se zbog dotrajalosti izolacije pojavljuje isti problem. Mi smo prošlih tjedana uspjeli popraviti osam piramida kroz koje više ne prokišnjava. U tijeku je izrada ponude, pa ćemo vam kad to budemo znali priopćiti cijenu i zamoliti vas za pomoć. U skoroj budućnosti trebat će postaviti i tzv. rotirajuće ozračnike za vjetrenje potkrovlja i sprječavanje kondenzacije. I dalje molimo vašu pomoć za obnovu stepeništa naše crkve.

Unaprijed vam od srca hvala!

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila.