23. siječnja 2022.

28. Petak: sv. Toma Akvinski, redovnik, crkveni naučitelj

29. Subota: sv. Valerije, učenik sv. Petra

30. Nedjelja: IV. KROZ GODINUsv. Hijacinta, redovnica, franjevka

* Pozivamo vas na sudjelovanje u Molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana, koja završava u utorak.

* Tijekom tjedna u našoj crkvi možete prisustvovati na pobožnostima:

Utorkom od 17:55 sv. Antunu

Srijedom prije večernje mise sv. Josipu

Četvrtkom nakon večernje mise Euharistijsko klanjanje

* Župe Novoga Zagreba i ove godine organiziraju zajedničko hodočašće u Krašić, koje će se održati 7. veljače. Od 17 sati bit će zajednička pobožnost Križnog puta, a u 18 sv. Misa. Pozivamo sve koji se žele pridružiti da se upute u Krašić vlastitim prijevozom.

Ovim smo tjednom završili i naknadne blagoslove obitelji, pa i ovom zgodom zahvaljujemo na lijepom prijemu i vašem daru, a ispričavamo se i radi naše nespretnosti. Hvala od srca.

Danas su među nama predstavinici inicijative 40 dana za život i udruge Hrvatska za Život. Na izlazu  iz crkve ponovno možete svojim novčanim darom podržati njihov rad. Od srca vam ih preporučamo!

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, kao i svijeće koje ćemo blagosloviti na Svijećnicu.

16. siječnja 2022.

II. NEDJELJA KROZ GODINU

SV. Berard i drugovi franjevački prvomučenici

17. Ponedjeljak: sv. Antun, pustinjak

18. Utorak: sv. Liberata i Faustina, pustinjakinje

19. Srijeda: sv. Marije mučenik, sv. Eustohija Calafato, klarisa

20. Četvrtak: sv. Fabijan, papa i sv. Sebastijan, vojnik, mučenici

21. Petak: sv. Agneza, mučenica

22. Subota: sv. Vinko, đakon, mučenik

23. Nedjelja: III. KROZ GODINU, sv. Emerencijana, djevica i mučenica

* Sutra započinje Molitvena osmina za jedinstvo kršćana, koja traje do idućeg ponedjeljka, pa ćemo svakodnevno uz večernju misu moliti na tu nakanu.

* Pozivamo vas da četvrtkom nakon večernje mise sudjelujete u euharistijskom klanjanju kod kojega i dalje molimo da nas Bog oslobodi od zaraze, potresa i svakog drugo zla.

* Nadamo se smirenju epidemiološke situacije, pa planiramo nastaviti vjeronaučne susrete prvopričesnika 7. veljače, a krizmanika 23. siječnja, po redovitom rasporedu.

*Katekumeni nastavljaju sa svojim susretima u četvrtak u 19:30.

* Ukoliko još uvijek ima onih koji žele primiti blagoslov obitelji u svom domu, ili smo ih slučajno izostavili, mogu se još ovaj tjedan prijaviti na našem kiosku, ili u župnom uredu, te putem maila.

*Pozivamo mlade koji se žele uključiti u djelovanje Franjevačke mladeži da nam se pridruže ponedjeljkom u 20 sati. Više informacija mogu dobiti od našeg đakona fra Ivana.

*Kako vidite, radovi na stepeništu naše crkve su se nastavili, pa i dalje molimo za vašu pomoć. Svoj prilog možete predati osobno, ili uplatiti na naš račun. Sve podatke za uplatu možete vidjeti na oglasnim pločama ili našim mrežnim stranicama. Od srca hvala!

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila.

8. siječnja 2022.

9. siječnja 2022.

KRŠTENJE GOSPODINOVO

sv. Julijan i Bazilisa – supružnici

10. Ponedjeljak: sv. Agaton, papa

11. Utorak: sv. Teodozije, pustinjak

12. Srijeda: sv. Ernest, mučenik

13. Četvrtak: sv. Hilarije, biskup i crkveni naučitelj

14. Petak: sv. Feliks iz Nole, mučenik

15. Subota: sv. Pavao Pustinjak, monah

16. Nedjelja: II. KROZ GODINU – sv. Berard i Franjevački prvomučenici

*U petak smo završili s redovitim blagoslovom obitelji. Zahvaljujemo na lijepom prijemu i zajedničkoj molitvi, kao i na vašem obiteljskom daru kojim ćemo podmiriti obveze naše župe prema Nadbiskupiji i Provinciji. Ukoliko oni koji su morali odgoditi blagoslov zbog bolesti ili nisu bili u prilici primiti nas to još uvijek žele, mogu se ponovno prijaviti, pa ćemo i do njih doći.

* Sutra u 20 sati, ovdje u crkvi započinje zaručnički Tečaj, pozivamo na sudjelovanje zaručnike koji su se prijavili.

*Iako danas Božićno vrijeme završava, jaslice će u našoj crkvi ostati do Svijećnice.

*Od danas na dalje po redovitom rasporedu bit će u našoj crkvi prilika za ispovijed. Radnim danom od 18, a nedjeljom i blagdanima uz sve svete Mise.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila.