20. kolovoza 2017.

25. Petak: sv. Ljudevit, kralj, franjevački trećoredac
26. Subota: sv. Anastazije, mučenik
27. Nedjelja: XXI. KROZ GODINU – sv. Monika, majka sv. Augustina

 Ovogodišnje zavjetno hodočašće grada Zagreba u Mariju Bistricu pada u nedjelju 10. rujna. U 9 sati će biti zajednička pobožnost Križnoga puta, u 11:30 sati sveta misa, a u 15 sati završetak hodočašća i oproštaj od svetišta. Prijaviti se možete na našem kiosku, a cijena prijevoza je 50 kuna.

 Ovaj tjedan našem se franjevačkom bratstvu pridružio fra Josip Grubišić, naš novi samostanski i župni vikar. Fra Josip je do sada bio u službi župnog vikara u Našicama i Kloštru Ivaniću, gvardijana i župnika u Cerniku te župnika u Đurđenovcu. Želimo mu da se u našoj sredini što prije snađe i što bolje osjeća.

 Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska, knjige i nabožne predmete. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila

13. kolovoza 2017.

XIX. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Poncijan i Hipolit, mučenici

14. Ponedjeljak: sv. Maksimilijan Kolbe, franjevac konv., mučenik nacizma
15. Utorak: UZNESENJE BDM – VELIKA GOSPA
16. Srijeda: sv. Roko, hodočasnik, franjevački trećoredac
17. Četvrtak: sv. Hijacint, dominikanac
18. Petak: sv. Jelena Križarica, majka cara Konstantina Velikog
19. Subota: sv. Ljudevit, franjevac, biskup
20. Nedjelja: XX. KROZ GODINU – Bernard iz Clairvauxa, cistercit, crkveni
naučitelj

 Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo sve potrebite naše župe za koje skrbi naš Caritas. Svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

 U utorak na svetkovinu Uznesenja BDM na nebo, svete će mise biti po nedjeljnom rasporedu u 8, 9, 10 i 11:30, te u 18:30 sati. Kako je toga dana zapovijedani blagdan, podsjećamo da smo toga dana svi dužni prisustvovati svetoj misi.

 Još jednom vas podsjećamo da Banjalučani pozivaju na tradicionalni susret iseljenika koji će se održati na groblju sv. Roka – Suvaje, u Jablanu – Bukovica, 19. kolovoza 2017. u 10:30. Misno slavlje predvodit će naš ovogodišnji mladomisnik fra Dragan Grizelj. Prijevoz je besplatan, a polazak je u 6:30 ispred naše crkve. Upisati se možete na našem Kiosku.

 Molitveni vijenac Kraljice obitelji organizira hodočašće Majci Božjoj u Krasno, 26. kolovoza. Više možete vidjeti na oglasnim pločama.

 Prošli tjedan, našu je zajednicu napustio naš mladomisnik fra Marijan Vidović, koji je odlukom naših poglavara premješten na službu u samostan i župu sv. Antuna Padovanskog u Našicama.
Ovaj tjedan iz naše sredine odlazi i naš dosadašnji župni vikar fra Sandro Tomašević, koji će od sada biti na službi u Isusovoj domovini Svetoj Zemlji i to u Isusovom rodnom gradu Betlehemu. Zahvaljujemo fra Sandru za sve lijepo i dobro što je činio proteklih godina u našem bratstvu, za lijepe i sadržajne propovijedi, za predani rad s mladima, za susrete s bolesnicima koje je posebno volio, za tolike utješne riječi prigodom oproštaja od naših dragih pokojnih, kao i za sve ostalo što ovoga časa ne možemo nabrojati. Obojicu braće: fra Marijana i fra Sandra, preporučamo u vaše molitve uz želju da se u svojim novim službama što bolje snađu i da ondje nastave činiti dobro koje su i među nama činili.

 Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo najnoviji Glas Koncila.

6. kolovoza 2017

PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO

07. Ponedjeljak: sv. Kajetan iz Thiene, utemeljitelj Reda teatinaca
08. Utorak: sv. naš otac Dominik, utemeljitelj Reda propovjednika
09. Srijeda: sv. Benedikta Terezija od Križa, redovnica, mučenica nacizma
10. Četvrtak: sv. Lovro, đakon i mučenik
11. Petak: sv. naša majka Klara, utemeljiteljica sestara klarisa
12. Subota: sv. Ivana Franciska de Chantal, utemeljiteljica Reda Pohođenja BDM
13. Nedjelja: XIX. KROZ GODINU – sv. Poncijan i Hipolit, mučenici
 Sutra nakon večernje svete mise, Molitveni vijenac Kraljice obitelji poziva na euharistijsko klanjanje za naše obitelji. Dođite!

 U utorak je 8. u mjeseci, kad se spominjemo naše Gospe trudnice, Marije blagoslovljene. U 18 sati u holu kod Gospina kipa molit ćemo krunicu i litanije za sve koji žele imati djecu, a to iz nekog razloga ne mogu postići, kao i za sve trudnice, majke i sve naše obitelji.

 U petak ćemo svečanije proslaviti večernju svetu misu o blagdanu naše svete majke Klare. Naše sestre klarise pozivaju na svečanu svetu misu toga dana u 19 sati u crkvu sv. Klare u Mikuliće.

 Banjalučani pozivaju na tradicionalni susret iseljenika koji će se održati na groblju sv. Roka – Suvaje, u Jablanu – Bukovica, 19. kolovoza 2017. u 10:30. Misno slavlje predvodit će naš ovogodišnji mladomisnik fra Dragan Grizelj. Prijevoz je besplatan, a polazak je u 6:30 ispred naše crkve. Upisati se možete na našem Kiosku.

 Kao što vam je već poznato, ovoga tjedna u kraljevstvo nebesko se preselio naš fra Bonaventura Duda. Komemoracija će biti sutra u 19:15, u crkvi sv. Franje na Kaptolu, a sprovod u utorak u 15:50 na Mirogoju, potom sveta misa, također u crkvi sv. Franje na Kaptolu. Našega brata Bonaventuru preporučamo u vaše molitve.