SVETI ALFONZ RODRIGUEZ

sveti_alfons_rodriguez2Sveti Alfonz Rodriguez (1533.-1617.) – rodio se u španjolskome gradu Segoviji u krilu jedne duboko kršćanske i brojne obitelji. Već se kao dječak susretao s isusovcima u rodnom mjestu te na školovanju u Alcali. Naslijedio je nakon smrti oca trgovinu, oženio se ali mu žena i djeca pomriješe, a i trgovački posao propade. Pokušao je nastaviti studij u Valenciji, ali ni to nije išlo. Godine 1571. stupa u isusovački novicijat u Valenciji. Poglavari ga poslaše u Palmu de Mallorcu u isusovački kolegij Montesion. Obavljao je vjerno službu vratara, bio je susretljiv i pažljiv s ljudima kao i isusovačkim pitomcima. Imao je mistične darove: prosvjetljenja, viđenja i čudesa. Iza sebe je ostavio dosta spisa o raznim pitanjima duhovnog života. Na Mallorci je živio 46 godina, preminuo je na današnji dan 1617. godine.

Nemojte da se pogrđuje vaše dobro! Ta kraljevstvo Božje nije jelo ili piće, nego pravednost, mir i radost u Duhu Svetome. Da, tko tako Kristu služi, mio je Bogu i cijene ga ljudi. Nastojmo stoga promicati mir i uzajamno izgrađivanje!

Rim 14, 16-19