Spomen Svih Svetih, 1.11.2014. – Mirogoj

Na jedan od  najtužnijih, ali i najljepših dana u godini, na spomen Svih svetih, naši su se framaši zajedno s braćom i sestrama iz Frame Kaptol uputili na Mirogoj kako bi obilježili ovaj imendan važan za sve vjernike, one praktične i one koji to nisu. Sjećanje na sve pokojne iz naših obitelji te na sve svece naše Crkve, koji su takvima administrativno proglašeni i onima koji nisu, započeli smo Svetom misom na Kaptolu u 18:30h. Nakon toga, odmah smo se uputili prema Mirogoju gdje smo se zajedničkom molitvom prisjetili naših dragih pokojnika franjevaca. Uz pjesmu, čitanja i kratku molitvu, duhom zajedništva podali smo zahvalnost njima kao i svima pokojnima iz naših obitelji i šire na svemu što su za nas činili te dragome Bogu zbog kojeg nam je to i omogućeno.

Budući da na Mirogoju ima i grobova pokojnika koje njihovi bližnji ne posjećuju ili više nema takvih koji bi ih posjećivali, svatko od nas uzeo je nekoliko svjećica i sjetio se barem jedne duše za čiji je vječni spas izrekao kratku molitvu. Obilježavanje ovog spomendana završili smo molitvom kod križa i spomenika braniteljima, a poslije toga smo nahranili svoju braću magarce vrućim kestenjem. Osjećaji koje naša srca u tih nekoliko minuta dobiju ne mogu se opisati riječima, mogu se samo iskusiti tako da to uistinu i sami doživimo. Ali kako biste dobili barem djelić te veličanstvene tišine i spokoja, u galeriji slika imate nekoliko slika koje će vas, neupitno, ostaviti bez daha te potaknuti da nam se dogodine i vi priključite. Da, baš ti koji sad čitaš! :)