RASPORED ISPOVIJEDANJA KORIZMA

23. 3. (sub) u 9.30 sati – Kajzerica
u 10.30 sati – Savski Gaj

Poštovani
11. ožujka započinjemo s velikim ispovijedima pa vas molimo da unaprijed proučite raspored te da se u dane ispovijedanja držite isključivo ovog rasporeda.
Ovaj raspored napravljen je kako bi svi mogli pristupiti ispovijedima u svojim župama prema mjestu stanovanja te kako se ne bi stvarala velika gužva u našoj crkvi.
Ispovijed koju odlažete za zadnje dane pred Uskrs morat ćete obaviti u crkvi gdje postoji veći broj svećenika

10. ožujka 2024.

IV. KORIZMENA NEDJELJA

11.  Ponedjeljak: sv. Konstantin, kralj, mučenik

12.  Utorak: sv. Serafina, laikinja, patnica

13.  Srijeda: sv. Eufrozina, pustinjakinja

14.  Četvrtak: sv. Matilda, kraljica, redovnica

15.  Petak: sv. Longin, vojnik koji je Isusu probio bok

16.  Subota: sv. Herbert, biskup

17.  Iduća je nedjelja V. KORIZMENA

* Današnji je dan prema odluci hrvatskih biskupa posvećen solidarnosti i zajedništvu s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Svoj prilog možete staviti u označenu škrabicu kod izlaza iz crkve, na čemu od srca zahvaljujemo.

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo korisnike našeg župnog Caritasa. Svoj prilog možete odložiti u škrabice kod jednog i drugog ulaza. Hvala na svakom daru!

* Najavljujemo sastanak roditelja ovogodišnjih prvopričesnika za subotu, 16. ožujka (subota) u 19:30, u župnoj dvorani u prizemlju. Roditelji krizmanika imaju roditeljski sastanak 17. ožujka (nedjelja) u 19.30 sati u dvorani u prizemlju.

* U subotu ćemo započeti trodnevnicu za blagdan sv. Josipa, koji slavimo u utorak 19. ožujka. U subotu i ponedjeljak ćemo moliti krunicu i litanije sv. Josipu, a u nedjelju ćemo moliti Križni put.

Nakon pobožnosti slijedi redovita sv. Misa.

* Bliži se svetkovina Uskrsnuća Gospodnjega za kojega se treba na vrijeme pripraviti. Jedan od oblika priprave je svakako i pristupanje sakramentu svete ispovijedi. Ispovijedamo po župama u dekanatu prema rasporedu na oglasnoj ploči.  Stoga vas molimo da se prilagodite jer za vrijeme velikih ispovijedi ne ispovijedamo ovdje u crkvi. Molimo vas da ispovijed ne odgađate za zadnji čas. Također – ukoliko vam ne odgovara ovaj raspored pogledajte raspored ispovijedanja u crkvama gdje ima više ispovjednika.

* Ukoliko kod kuće imate teško pokretnih i nemoćnih bolesnika, javite nam mailom ili osobno u župnom uredu, kako bismo ih mogli posjetiti i donijeti im prije Uskrsa utjehu svetih sakramenata. Bolesne ćemo pohoditi u tjednu nakon Cvjetnice.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, duhovne knjige i nabožne predmete. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.

18. veljača 2024.

I. KORIZMENA NEDJELJA

19. Ponedjeljak: sv. Konrad Confalonieri, franjevački pustinjak

20. Utorak: sv. Eleuterije, biskup

21. Srijeda: sv. Petar Damiani, biskup i crkveni naučitelj

22. Četvrtak: Katedra sv. Petra

23. Petak: sv. Polikarp, biskup i mučenik

24. Subota: sv. Sergije I., papa

25. Iduća je nedjelja II. KORIZMENA

* Danas nakon večernje svete mise pozivamo vas na koncert klasične gitare. Djela J. S. Bacha izvodit će gospodin Ratko Podvorac. Koncert će se održati u dvorani ispod crkve s početkom u 19:30 sati.

* Ovaj tjedan su Kvatre, dani molitve i posta posvećeni pokori i obraćenju. Pozivamo vas da osobito u subotu sudjelujete na svetoj misi, a nakane svoje osobne molitve i pokore usmjerite za obraćenje cijeloga svijeta.

* Jednako tako u ove dane nađimo više vremena, ne samo za osobnu pobožnost, nego i za češći dolazak na svetu misu, kao i Križni put petkom i nedjeljom od 18 sati. Četvrtkom je redovito klanjanje u crkvi nakon večernje mise.

* U subotu Glasnici Velikoga Kralja imaju svoj susret od 16.30 sati. Sva djeca od treće godine života do sedmog razreda su dobrodošla.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, a osobito preporučamo novi Glas Koncila.