10. studenoga 2019.

14. Četvrtak: sv. Nikola Tavelić, franjevac, mučenik
15. Petak: sv. Albert Veliki, dominikanac, crkveni naučitelj
16. Subota: sv. Ivan Trogirski, biskup
17. Nedjelja: XXXIII. KROZ GODINU – sv. Elizabeta Ugarska, franjevačka trećoredica

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa danas volonteri našeg Caritasa skupljaju vaše priloge za potrebe siromašnih župljana. Svoj prilog možete predati kod izlaza iz crkve. Od srca vam hvala.

* U srijedu je sveti Didak Alkalski, jedan od zaštitnika naše franjevačke časne braće, pa vam toga dana u molitve preporučamo svu našu braću.

* U nedjelju, 17. studenoga ćemo se spomenuti svete Elizabete Ugarske, zaštitnice Franjevačkog svjetovnog reda. Za ovaj blagdan ćemo se pripraviti trodnevnicom u srijedu, četvrtak i petak, od 17:55 moleći franjevačku krunicu i litanije sv. Elizabete te slaveći svetu misu uz prigodnu propovijed. Na sam blagdan svečanije ćemo slaviti večernju svetu misu na koju pozivamo sve vas, a osobito članove Franjevačkog svjetovnog reda i Frame.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska te kalendare za iduću godinu. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.

3. studenoga 2019.

XXXI. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Silva, majka sv. Grgura Velikog

04. Ponedjeljak: sv. Karlo Boromejski, biskup, franjevački trećoredac
05. Utorak: sv. Emerik, kraljević
06. Srijeda: sv. Leonard, pustinjak
07. Četvrtak: sv. Engelbert, biskup i mučenik
08. Petak: bl. Ivan Duns Škot, bl. Gracija Kotorski
09. Subota: Posveta Lateranske bazilike
10. Nedjelja: XXXII. KROZ GODINU – sv. Leon Veliki, papa

* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i vašim molitvama preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove u kojima se pripremaju i školuju budući franjevci: svećenici i braća. Od srca zahvaljujemo što pomažete pri njihovu odgoju i školovanju.

* U utorak u 10:00 sati će biti sveta misa na kojoj, sudjelovati pripadnici 1. gardijske brigade Tigrovi, članovi njihovih obitelji, prijatelji, kao i članovi obitelji 367 poginulih i 6 nestalih pripadnika te postrojbe. Pozivamo vas na sudjelovanje.

* Istoga dana u utorak se spominjemo svih vjernih mrtvih Franjevačkih redova, pa vas pozivamo da se toga dana u molitvi sjetite svih pokojnih franjevaca i franjevki, a osobito onih koji su djelovali u ovom našem samostanu i župi.

* Kako su prošli tjedan završile Listopadske pobožnosti, od ovoga tjedan nastavljamo s redovitom pobožnošću Sv. Antunu Padovanskom, utorkom od 17:55.

* U četvrtak se mi franjevci spominjemo sluge Božjega fra Alekse Benigara za kojega se vodi proces za proglašenje blaženim. Njegov se grob nalazi u našoj crkvi sv. Franje na Kaptolu, pa će ondje u 18:30 biti sveta misa. Preporučamo vam u molitve fra Aleksin proces beatifikacije, a jednako tako preporučamo da za svoje posebne nakane molite zagovor ovoga sluge Božjega. Na stoliću kod izlaza iz crkve možete se poslužiti novim Biltenom. Uzmite, čitajte, razmatrajte i molite!

* U petak je osmi u mjesecu, dan kada na osobit način molimo za sve one koji žele imati djece, a zbog nekog razloga to ne mogu, kao i općenito za mlade obitelji i njihove poteškoće. Pobožnost započinje u 17:55 u holu crkve u prizemlju, a nakon toga slijedi sveta misa.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, kalendare za iduću godinu i božićne čestitke i drugo. Osobito preporučamo Glas Koncila.

BIBLIJSKA TRIBINA

UTORAK – 29. listopada 2019.

RIJEČ U LITURGIJI – LITURGIJA U RIJEČI

 BIBLIJA U MISI – MISA U BIBLIJI
 RIJEČ BOŽJA U LITURGIJI – RIJEČ ŽIVA I DJELOTVORNA
 RIJEČI DUHA I ŽIVOTA