12. siječnja 2020.

17. Petak: sv. Antun Pustinjak, monah
18. Subota: sv. Liberata i Faustina, pustinjakinje
19. Nedjelja: II. KROZ GODINU – sv. Eustohija Calafato, klarisa

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i molitvama preporučamo potrebe našega Karitasa. Svoj prilog možete predati volonterima koji vas očekuju kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

* Iako danas završava Božićno vrijeme završava, jaslice će u našoj crkvi ostati do Svijećnice.

* Od danas po redovitom rasporedu u našoj će crkvi biti prilika za svetu ispovijed, kako nedjeljom uz sve mise, tako i radnim danom, od 18 sati.

* Sutra u 20 sati u Velikoj dvorani u prizemlju započinje Zaručnički tečaj.

* U srijedu u 19:30 u dvorani Franjevačke mladeži održat će se prva ovogodišnja Biblijska tribina na temu Tvoja riječ nozi je mojoj svjetiljka, a u susret prvoj Nedjelji Božje riječi. Više možete vidjeti na oglasnim pločama. Sve vas pozivamo.

* U ponedjeljak 4. veljače, u zajedništvu s ostalim župama novozagrebačkog dekanata hodočastit ćemo u Krašić. Sve vas pozivamo! Prošle godine nije bilo zainteresiranih, pa smo morali odustati. Naš blaženi nadbiskup Alojzije zasigurno zaslužuje našu pažnju, a tako ujedno izražavamo i volju i želju našega naroda da što prije bude proglašen svetim. Polazak je u 15 sati, upisati se možete na kiosku, a cijena je 40,00 kuna.

* Kao što vam je već poznato, naša je nadbiskupija domaćin Susreta hrvatske katoličke mladeži, koji će se održati 9. i 10. svibnja ove godine. Organizacijski odbor poziva sve zainteresirane mlade da se prijave za sudjelovanje. Prijave traju od 15. siječnja, do 15. ožujka. Prijavnice će se moći uzeti na našem kiosku u prizemlju.
* Jednako tako, pozvani smo u svojim domovima ugostiti mlade koji će doći u naš grad. Ovu vam inicijativu od srca preporučamo, jer su i naši mladi na susretima u drugim gradovima bili nečiji gosti. Prijavnicu već danas možete uzeti na našem kiosku. Popunjenu prijavnicu treba vratiti na kiosk do 31. siječnja.
* Organizacijski odbor poziva i mlade koji se žele uključiti u susret kao volonteri, oni se do 31. siječnja mogu prijaviti putem mrežne stranice Pastorala mladih.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila.

BIBLIJSKA TRIBINA

SRIJEDA – 15. siječnja 2020.

„TVOJA RIJEČ NOZI JE MOJOJ SVJETILJKA“
USUSRET NEDJELJI BOŽJE RIJEČI

• „APERUIT ILLIS“ – „TADA IM OTVORI PAMET DA RAZUMIJU PISMA“
• „NEPOZNAVANJE PISMA – NEPOZNAVANJE KRISTA”
• „U POČETKU BIJAŠE RIJEČ”
• „I RIJEČ TIJELOM POSTADE”
• „…I REČE BOG……I BI TAKO”
• „ŽIVA JE, UISTINU, RIJEČ BOŽJA I DJELOTVORNA”
• „EVO SVE ČINIM NOVO“

Tribina započinje u 19,30
u prostoriji FRAME

5. siječnja 2020.

II. NEDJELJA PO BOŽIĆU
sv. Sinkletika, monahinja

06. Ponedjeljak: BOGOJAVLJENJE, Sveta tri Kralja
07. Utorak: sv. Karlo Secijski, franjevac
08. Srijeda: Gospa od brze pomoći
09. Četvrtak: sv. Julijan i Bazilisa, supružnici, mučenici
10. Petak: sv. Agaton, papa
11. Subota: sv. Teodozije, pustinjak
12. Nedjelja: KRŠTENJE GOSPODINOVO – sv. Ernest, mučenik

* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i molitvama preporučamo naše odgojne ustanove. Svoj prilog možete staviti u škrabicu kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

* Večeras, na uočnicu Bogojavljenja, uz večernju će svetu misu biti blagoslov vode.

* Sutra je svetkovina Bogojavljenja i svete su mise i tako po nedjeljnom rasporedu u 8, 9, 10, 11:30 te 18:30 sati.

* Nakon večernje mise naši će crkveni zborovi u Župnoj dvorani održati za nas božićni koncert. Sve vas pozivamo na radosno sudjelovanje i zajedničko druženje nakon koncerta.

* Do srijede postoji prilika za blagoslov obitelji, pa koji želite, možete na našem kiosku ispuniti prijavnicu i tako nas pozvati u svoj dom.

* Istoga dana, u srijedu u 17:55 u holu će biti pobožnost Mariji blagoslovljenoj za sve koji žele, a ne mogu imati djece.

* Još ovaj tjedan traje božićno vrijeme, pa vas pozivamo da češće i tijekom tjedna dođete u crkvu kako bismo radosno zajedno pjevali božićne pjesme i slavili novorođenoga Kralja.