25. srpnja 2021.

33. Petak: sv. Petar Krizolog, biskup i crkveni naučitelj
31. Subota: sv. Ignacije Loyola, utemeljitelj Družbe Isusove
01. Nedjelja: XVIII KROZ GODINU, sv. Alfonz Liguori, biskup i crkv. naučitelj

* U iduću ponedjeljak 2. kolovoza, slavimo blagdan BDM Anđeoske, Kraljice Anđela – Porcijunkula. Kao priprava za blagdan, u petak, subotu i nedjelju od 18 sati, bit će pobožnost Blaženoj Djevici Mariji – franjevačka krunica i litanije, nakon čega slijedi sveta Misa uz prigodnu propovijed. Kod ove trodnevnice i samog blagdana s nama će biti i naša braća i vjernici s Kaptola. Sve vas pozivamo na sudjelovanje.

* Od nedjelje u podne, pa do ponedjeljka u ponoć, moći ćete izmoliti potpuni oprost, pod uobičajenim uvjetima: pohoditi crkvu – sudjelovati na svetoj misi i pričestiti se, ako je potrebno prethodno se ispovjediti, izmoliti Vjerovanje i Oče naš te neku molitvu na nakanu sv. oca.

* Tijekom srpnja i kolovoza, župni ured ureduje po ljetnom rasporedu.

*I dalje molimo vašu pomoć za obnovu crkvenog stepeništa. Svoj prilog možete predati u Župnom uredu, sakristiji ili na kiosku, te uplatiti na račun samostana. Podatke za uplatu možete vidjeti na našim mrežnim stranicama i facebook profilu, te oglasnim pločama. Za svaku pomoć od srca zahvaljujemo i molimo da vas Bog nagradi.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo Glas Koncila

18. srpnja 2021.

XVI. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Fridrik, biskup i mučenik

19. Ponedjeljak: sv. Makrina Mlađa, monahinja
20. Utorak: sv. Ilija, prorok
21. Srijeda: sv. Lovro Brindizijski, franjevac kapucin, crkveni naučitelj
22. Četvrtak: sv. Marija Magdalena, Isusova učenica, blagovjesnica uskrsnuća
23. Petak: sv. Brigita Švedska, supruga, redovnica
24. Subota: sv. Šarbel Makhluf, monah, pustinjak
25. Nedjelja: XVII. KROZ GODINU – sv. Jakov Stariji, apostol

* Sutra u 20 sati, u crkvi, započinje Zaručnički tečaj. Molimo sudionike da nose zaštitnu masku i drže razmak između parova.

* Tijekom srpnja i kolovoza, župni ured ureduje po ljetnom rasporedu kojega možete vidjeti na oglasnim pločama.

* Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo novi Glas Koncila.

11. srpnja 2021.

XV. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Benedikt, opat

12. Ponedjeljak: sv. Ivan Jones i Ivan Wall, franjevci, mučenici
13. Utorak: Majka Božja Bistrička
14. Srijeda: sv. Franjo Solanski, franjevac; sv. Kamilo Lellis, redovnik
15. Četvrtak: sv. Bonaventura, franjevac, biskup i crkveni naučitelj
16. Petak: Gospa Karmelska
17. Subota: sv. Aleksije, lutalac, pustinjak
18. Nedjelja: XVI. KROZ GODINU – sv. Fridrik, biskup i mučenik

* Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo potrebe našeg Caritasa, svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

*U utorak je spomendan Majke Božje Bistričke kojoj rado hodočastimo. Prošle godine to nismo mogli, a ove godine, hodočašće će se održati 18. i 19. rujna.

* Pozivamo vas na euharistijsko klanjanje u četvrtak od 17:45. Molimo za potpuni prestanak pandemije, za zaštitu od potresa i svake druge nepogode, te na sve vaše nakane. Dobro došli!

*Iako je u ove ljetne dane vruće i sparno, molimo vas da se za dolazak u crkvu primjereno odijevate.

*I dalje se preporučamo vašoj dobroti za pomoć oko uređenje stepeništa ispred naše crkve. Na svakoj pomoći i daru od srca zahvaljujemo!

Na kiosku možete nabaviti nove brojeve vjerskog tiska, knjige i nabožne predmete, preporučamo Živo vrelo i Glas Koncila.