23. siječnja 2021

28. Četvrtak: sv. Toma Akvinski, redovnik, crkveni naučitelj
29. Petak: sv. Valerije, učenik sv. Petra
30. Subota: sv. Hijacinta, redovnica, franjevka
31. Nedjelja: IV. KROZ GODINU – sv. Ivan Bosco, svećenik, utemeljitelj salezijanaca
* Sutra završava Molitvena osmina za jedinstvo kršćana.
* Pozivamo vas na pobožnost svetom Josipu u srijedu od 17:55.
* U srijedu u 19:30, u dvorani Franjevačkog svjetovnog reda održat će se prva ovogodišnja Biblijska tribina na temu Vjerujem – Isus Krist Sin Božji i Sin čovječji. Svi ste pozvani i dobrodošli!
* U četvrtak od 17:45 bit će euharistijsko klanjanje kod kojega ćemo i dalje moliti da nas Bog oslobodi od zaraze te zaštiti od potresa i svakog drugog zla.
* Ovaj tjedan, kako smo najavili, doći ćemo u domove svih vas koji ste nas pozvali radi blagoslova obitelji. Očekujte nas u vrijeme koje ste naznačili na vašim prijavnicama. Molimo da nas dugo ne zadržavate u svojim domovima i da svi prisutni kod blagoslova nose zaštitnu masku. Hvala vam na razumijevanju.
* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, kao i svijeće koje ćemo blagosloviti na Svijećnicu.

17. siječnja 2021

17. siječnja 2021.
II. NEDJELJA KROZ GODINU
sv. Antun, pustinjak
18. Ponedjeljak: sv. Liberata i Faustina, pustinjakinje
19. Utorak: sv. Marije mučenik, sv. Eustohija Calafato, klarisa
20. Srijeda: sv. Fabijan, papa i sv. Sebastijan, vojnik, mučenici
21. Četvrtak: sv. Agneza, mučenica
22. Petak: sv. Vinko, đakon, mučenik
23. Subota: sv. Emerencijana, djevica i mučenica
24. Nedjelja: III. KROZ GODINU, sv. Franjo Saleški, biskup i crkveni naučitelj
* Prošle smo nedjelje prikupili 20.000,00 kuna vašega dara za naše franjevačke župe i samostane na Baniji. Novac je prošli tjedan predan osobno našoj braći, za svaku župu po 5.000,00 kn. Braća od srca zahvaljuju za dar vaše ljubavi. Škrabica kod izlaza iz crkve će i dalje biti označena, pa ukoliko budete mogli i željeli, možete i dalje davati svoj prilog.
* Sutra započinje Molitvena osmina za jedinstvo kršćana, koja traje do idućeg ponedjeljka, pa ćemo svakodnevno uz večernju misu moliti na tu nakanu.
* Ova je godina posvećena svetom Josipu, pa ćemo u našoj crkvi imati pobožnost velike devetnice 9 srijeda prije njegova blagdana. U 17:55 svećenik će predmoliti krunicu i litanije sv. Josipu, a potom slijedi sveta Misa.
* Četvrtkom u 17:45 je euharistijsko klanjanje kod kojega molimo da nas Bog oslobodi od zaraze, potresa i svakog drugo zla.
* Ovih ćemo dana preko školskih vjeroučitelja uputiti pismo roditeljima ovogodišnjih prvopričesnika i krizmanika, pa vas molimo da se prema tome i ravnate. Hvala na povjerenju!
* Oni koji žele primiti blagoslov obitelji u svom domu, mogu se prijaviti na našem kiosku, ili u župnom uredu, te putem maila ili telefona. Blagoslov će biti od 25. siječnja do 1. veljače, prema rasporedu kojega možete vidjeti na oglasnim pločama i na našim mrežnim stranicama.
* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila.

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI

25. 01. 2021. Trnsko, br. 1 do 28
26. 01. 2021. Trnsko, br. 30 do 49
27. 01. 2021. Siget, br. 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 20, 21 i 22
28. 01. 2021. Siget, br. 18 i 19, Froudeova, Sortina,
Trg Senjskih uskoka
29. 01. 2021. Prilaz I. Visina, Radmanovačka
i Prilaz V. Brajkovića
30. 01. 2021. Aleja pomoraca i
Avenija V. Holjevca, br. 12, 14, 16 i 18
01. 02. 2021. Avenija Većeslava Holjevca – Podbrežje
Prijavnicu možete popuniti na našem kiosku u prizemlju ili u župnom uredu, te se javiti mailom ili telefonom u uredovno vrijeme.