9. kolovoza 2020.

14. Petak: sv. Maksimilijan Kolbe, franjevac konventualac, mučenik nacizma
15. Subota: UZNESENJE BDM – VELIKA GOSPA
16. Nedjelja: XX. KROZ GODINU – sv. Roko, hodočasnik, franj. trećoredac
* U utorak se spominjemo naše svete majke Klare. Naše sestre klarise pozivaju na svečanu svetu misu toga dana u 19 sati u Mikuliće.
* Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo sve potrebite naše župe za koje skrbi naš Caritas. Svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!
* U subotu na svetkovinu Uznesenja BDM na nebo, svete će mise biti po nedjeljnom rasporedu u 8, 9, 10 i 11:30, te u 18:30 sati. Kako je toga dana zapovijedani blagdan, podsjećamo da smo toga dana svi dužni prisustvovati svetoj misi.
* Obitelj Rogar zahvaljuje na vašoj dobroti kojom je prošle nedjelje skupljeno 10.360,00 kuna. Jednako zahvaljuje i bratstvo Franjevačkog svjetovnog reda koje je za obnovu naše stradale crkve i samostana sv. Franje na Kaptolu prikupilo 14.000,00 kuna.
* Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo najnoviji Glas Koncila.

2. kolovoza 2020

XVIII. NEDJELJA KROZ GODINU
BDM Anđeoska – Porcijunkula
03. Ponedjeljak: bl. Augustin Kažotić, dominikanac, biskup
04. Utorak: sv. Ivan Marija Vianney, svećenik, franjevački trećoredac
05. Srijeda: Gospa Snježna, Sv. Emigdije, zaštitnik od potresa
06. Četvrtak: Preobraženje Gospodinovo
07. Petak: sv. Kajetan iz Thiene, utemeljitelj Reda teatinaca
08. Subota: sv. naš otac Dominik, utemeljitelj Reda propovjednika
09. Nedjelja: XIX. KROZ GODINU – sv. Benedikta Terezija od Križa, redovnica, mučenica nacizma
* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i molitvama preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove. Svoj prilog možete odložiti u škrabicu kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!
* Sutra se spominjemo treće obljetnice smrti našega fra Bonaventure Dude. Tom ćemo se prigodom spomenuti njegova života i djelovanja uz večernju sv. misu koju će predvoditi fra Jure Šarčević, franjevac kapucin.
* U četvrtak na Preobraženje Gospodinovo svete su mise u 7 i 18:30. Dođite!
* Ovaj je petak prvi u mjesecu, pa će od 17:45 biti euharistijsko klanjanje uz posvetnu molitvu Presvetom Srcu Isusovu.
* U subotu je 8. u mjeseci, kad se spominjemo naše Gospe trudnice, Marije blagoslovljene. U 17:55 u holu kod Gospina kipa molit ćemo krunicu i litanije za sve koji žele imati djecu, a to iz nekog razloga ne mogu postići, kao i za sve trudnice, majke i sve naše obitelji.
* Kako smo najavili prošle nedjelje, danas je među nama otac Nike Rogar koja boluje od cerebralne paralize. Nika je u lipnju bila na presađivanju matičnih stanica u Beču i postiže jako dobre rezultate. Postupak se mora ponoviti nekoliko puta, a vrlo je skup, pa ovom prilikom možete ispred glavnog ulaza u crkvu po simboličnoj cijeni od 50 kuna kupiti majicu s natpisom “Osmijeh za svaki novi dan” Obitelj zahvaljuje svima koji su već pomogli i koji će još pomoći na putu ozdravljenja njihove kćeri.
* Braća i sestre Franjevačkog svjetovnog reda s Kaptola nude svoje rukotvorine – platnene torbe koje su sami izradili. Prihod od prodaje namijenjen je za obnovu naše u potresu stradale crkve i samostana sv. Franje na Kaptolu. Od srca zahvaljujemo na sudjelovanju u ovim akcijama.

26. srpnja 2020

XVII. NEDJELJA KROZ GODINU
Sv. Joakim i Ana roditelji BDM
27. Ponedjeljak: sv. Klement Ohridski, Gorazd i drugovi, učenici sv. Ćirila i Metoda
28. Utorak: sv. Nazarije i Celzo, mučenici
29. Srijeda: sv. Marta, Isusova učenica
30. Četvrtak: sv. Petar Krizolog, biskup i crkveni naučitelj
31. Petak: sv. Ignacije Loyola, utemeljitelj Družbe Isusove
01. Subota: sv. Alfonz Marija Liguori, biskup i crkveni naučitelj
02. Nedjelja: XVIII KROZ GODINU, BDM Anđeoska – Porcijunkula
* U iduću nedjelju 2. kolovoza, slavimo i blagdan BDM Anđeoske, Kraljice Anđela – Porcijunkula. Kao priprava za blagdan, u četvrtak, petak i subotu od 18 sati, bit će pobožnost Blaženoj Djevici Mariji – franjevačka krunica i litanije.
* Od subote u podne, pa do nedjelje u ponoć, moći ćete izmoliti potpuni oprost, pod uobičajenim uvjetima: pohoditi crkvu – sudjelovati na svetoj misi i pričestiti se, ako je potrebno prethodno se ispovjediti, izmoliti Vjerovanje i Oče naš te neku molitvu na nakanu sv. oca.
* Još jednom podsjećamo na novi datum slavlja svete potvrde u našoj župi. Ako Bog dâ, da sve bude u redu, slavlje bi bilo u nedjelju 4. listopada u 11:30 sati. Sukladno tome, slavlje prve svete pričesti bilo bi za Osnovnu školu Većeslava Holjevca u subotu 17., a za Osnovnu školu Trnsko u subotu 24. listopada, u 10 sati.
* U iduću nedjelju ćemo imati dobrotvornu akciju za Niku Rogar koja boluje od cerebralne paralize. Ona mora ići na presadjivanje
matičnih stanica u Austriju-Beč, a postupak stoji 9500 eura.
Njezini će vam roditelji i prijatelji ponuditi majice s natpisom “Osmijeh za svaki novi dan” po simboličnoj cijeni od 50,00 kn. Od srca preporučamo ovu akciju.
* Ispred crkve se nalaze volonteri Terapijske zajednice Moji dani iz Đurmanca koja se bavi prevencijom i liječenjem ovisnosti o drogi, alkoholu, kocki, internetu i sl. Oni nude informacije o svom djelovanju te razne uspomene za koje očekuju vaš prilog.
* Tijekom srpnja i kolovoza, župni ured ureduje po ljetnom rasporedu.
* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo Glas Koncila