Osvrt na područnu školu animatora i seminar za voditelje formacije u Varaždinu 20. – 22.02. 2015.

IMG-20150317-WA0035

Škola animatora događaj je na kojem se okupljaju framaši kako bi naučili više o vođenju susreta, prezentacijama i općenito o komunikaciji s ljudima u bilo kojim situacijama. Naravno, svaki dan koji smo bili tamo smo imali organiziranu misu, kao i na svakom sličnom framaškom susretu. Program se sastojao od rada po grupama u kojima smo se bolje upoznavali s članovima naše grupe, radili susrete koje smo nakon toga izlagali pred svima i od predavanja o vođenju susreta koje su vodile 3 framašice iz drugih Frama. Za mene je škola animatora bila savršena prilika da upoznam ljude iz drugih Frama, da naučim kako bolje komunicirati s ljudima i kako ih zainteresirati za nešto za što inače i nisu toliko zainteresirani. Sve od ovog prije navedenog sam i ostvarila i to u meni budi snažan osjećaj radosti i prihvaćenosti što je neopisivo dobro osjećati. Mislim da je zapravo najbolje stečeno iskustvo na školi animatora zajedništvo koje su pokazali svi framaši koji su prisutvovali ovome događaju. Na kraju, zaključak cijelog prethodno napisanog teksta je da gdje dođeš, a tamo ima framaša, mora biti dobro!

 Lucija Bosak, Frama Siget