Euharistijsko klanjanje i kateheza četvrtkom – tema kateheze: Kako moliti za ozdravljenje i oslobođenje?

kath

Četvrtak 7. siječnja 2016. s početkom u 20,00h

Prizemna kapela crkve Uzvišenja sv. Križa – Siget – Novi Zagreb

Ulaz: Drvena vrata s donje desne strane crkve.

Predvodi: fra Mate Bašić

Glazbeno prati band COBUS

Crkva bolest shvaća kao sredstvo za sjedinjenje s Kristom i duhovno pročišćenje. Bolest poput ostalih oblika ljudskoga trpljenja, stvara povlaštenu prigodu za molitvu u prihvaćanju bolesti ili molitvi za ozdravljenje. Molitva za ozdravljenje je iskustvo prisutno u svakom razdoblju Crkve pa i u današnjem vremenu. Takvi molitveni sastanci na kojima se moli za ozdravljenje, nameću potrebu normi za ispravno slavljenje liturgijskih slavlja. Također je dobro znati kako moliti za ozdravljenje i oslobođenje. Stoga ćemo se na ovoj katehezi posvetiti ovim temama:

1. Bolest i ozdravljenje: njihov smisao i vrijednost u ekonomiji spasenja
2. Čežnja za ozdravljenjem i molitva da bi se ono zadobilo
3. Dar liječenja u Novomu zavjetu
4. Molitva i dobivanje ozdravljenja od Boga u predaji
5. «Karizma ozdravljenja» u današnjim prilikama
6. Molitve za oslobođenje koje prema novom Obredniku egzorcizma laici u potrebi mogu moliti.