Euharistijsko klanjanje i kateheza četvrtkom

12557634_10208847256367363_1190664137_o

“Sve ono što ima notu novoga, što izlazi iz kolotečine uhodane svakodnevice, ljudima današnjega vremena, koji su stalno u pokretu i koji stalno traže nešto novo, zanimljivo je. Kršćani 21. stoljeća žele doživjeti Krista i kršćanstvo na nov i više svoj način. Nemali dio njih ne vidi gotovo ništa privlačno u dosadašnjem prakticiranju kršćanstva. Svijest o sebi, o svojoj osobnosti, sve jača svijest o osobnoj ulozi pojedinca koja postaje sve jača u kršćanstvu, dovodi vjernike do legitimnih traženja onih praksi koje će njima donijeti ispunjenje. Kod nekih će se to pretvoriti u pravo infantilističko ponašanje: traženje uvijek nekoga novoga iskustva i odbacivanje svega staroga, kao kad dijete odbacuje staru igračku i poseže za novom.”
Kako razumijevati nove duhovne pokrete i zajednice?
Kako prepoznavati duhove?
Kako djelovati unutar takvih pokreta?
Kako Crkva usmjerava članove i vođe takvih pokreta i zajednica?
Na ova i druga pitanja pokušat ćemo odgovoriti već ovoga četvrtka 21. siječnja 2016. s početkom u 20,00h u Sigetu.
Ulaz slobodan, svi dobrodošli.
Predvodi: fra Mate Bašić