BLAŽENI GRACIJA KOTORSKI

Bl.-Gracija-KotorskiBlaženi Gracija Kotorski (1438.-1508.) hrvatski blaženik, augustinac. Rodio se 1438. godine u mjestu Muo u Boki Kotorskoj. Bio je ribar i pomorac te je 1468. godine dospio u Mletke (Veneciju). Ondje se odlučio za redovnički poziv i postao je augustinac, a svoje je krsno ime promijenio u redovničko Gracija. Odlike su njegove duhovnosti: pokornički život te ljubav prema euharistijskom Gospodinu. Umro je 9. studenoga 1508. godine na otoku svetog Kristofora u Veneciji. Zbog blagdana Posvete Lateranske bazilike blaženi Gracija se u Hrvatskoj slavi 8. studenoga.

Osvijestite se i otrijeznite za molitvu! Prije svega imajte žarku ljubav jedni prema drugima jer ljubav pokriva mnoštvo grijeha! Gostoljubivo primajte jedni druge bez mrmljanja! Jedni druge poslužujte – svatko po primljenom daru – kao dobri upravitelji različitih Božjih milosti! Govori li tko? Neka govori kao riječi Božje! Poslužuje li tko? Neka poslužuje kao snagom koju daje Bog da se u svemu slavi Bog po Isusu Kristu, komu slava i vlast u vijeke vijekova! Amen.

1Pt 4, 7b-11