7. travnja 2019.

V. KORIZMENA NEDJELJA
sv. Ivan Krstitelj de la Salle, utemeljitelj Reda školske braće

Tijekom idućeg tjedna spominjemo se:
08. Ponedjeljak: sv. Dionizije Korinstski, biskup
09. Utorak: sv. Marija Kleofina, blagovijesnica uskrsnuća
10. Srijeda: sv. Mihael de Sanctis, redovnik
11. Četvrtak: sv. Stanislav, biskup i mučenik
12. Petak: sv. Julije I., papa
13. Subota: sv. Ida Bulonjska, grofica, udovica
14. Iduća je Nedjelja Muke GNIK – CVJETNICA – sv. Benedikt Josip Labre,
franjevački kordiger

* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove. Svoj prilog možete odložiti u škrabicu kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

* Sutra je osmi u mjesecu, dan kada u 18 sati u holu naše crkve molimo krunicu i litanije za sve one koji žele imati djecu, a to iz nekog razloga ne mogu postići, kao i za sve trudnice, mlade roditelje i sve naše obitelji. Dođite!

* Pozivamo sve mlade koji žele sudjelovati na klanjanju i katehezi u četvrtak u 20 sati u kapelici u prizemlju.

* U iduću nedjelju na Cvjetnicu, ćemo čuti navještaj Muke Gospodinove, kojega će u 10 sati pjevati Župni zbor, u 11:30 Zbor mladih, a u 18:30 band Tobija. Toga će dana uz sve mise biti i blagoslov maslinovih grančica koje ćete moći uzeti na ulazu u crkvu, uz vaš dragovoljni prilog za potrebe našeg župnog Caritasa.

* I u ovaj petak, kao i na Cvjetnicu, u našoj će crkvi biti pobožnost Križnoga puta u 18 sati.
* Već ovoga tjedna započet ćemo s korizmenim ispovijedanjem.
– U petak i subotu bit ćemo vam na raspolaganju od 18 do 19.
– A u subotu u 11 sati bit će ispovijed za djecu od 4. do 8. razreda osnovne škole. Molimo potaknite djecu da dođu na ispovijed.

* Cjelokupni raspored ispovijedanja izvješen je na oglasnim pločama, mrežnim stranicama i na facebooku, pa možete pogledati i odlučiti kada ćete pristupiti. Nastojte se ranije ispovjediti. Na Veliki četvrtak i petak ispovijedat ćemo samo prije podne, a na Veliku subotu neće biti prilike za ispovijed.

* Molimo također da nas obavijestite o vašim starijim i nepokretnim članovima obitelj, kako bismo mogli doći u vaš dom i prije Uskrsa ih ispovjediti.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska i sve drugo što je ponuđeno.
U novom broju Glasa Koncila možete pročitati:
– prvi nastavak nagrađenoga romana za mlade Nikole Kuzmičića Knjiga puna sarma;
– odgovor zaručnicima koji se žele vjenčati izvan svoje župe.