31. ožujka 2019.

06. Subota: sv. Celestin I., papa
07. Iduća je nedjelja V. KORIZMENA – GLUHA – sv. Ivan de la Salle,
utemeljitelj Reda školske braće
* Sutra će uz večernju misu biti prilika za primanje sakramenta bolesničkog pomazanja. Ovom sakramentu mogu pristupiti oni koji boluju od ozbiljnije bolesti ili se nalaze u životnoj opasnosti. Osobe, uključujući i malu djecu, koje su zdrave ili boluju od manjih i prolaznih bolesti ne bi trebale pristupiti ovom sakramentu.

* Petak je prvi u mjesecu, obzirom da smo u korizmi, neće biti uobičajenog klanjanja, nego ćemo imati pobožnost Križnoga puta, a posvetu Presvetom Srcu Isusovu izmolit ćemo nakon Križnog puta.

* U subotu, koja je jednako tako prva u mjesecu imat ćemo u 17:55 Marijansku pobožnost i posvetu Prečistom Srcu Marijinu.

* Prošle smo nedjelje prikupili oko 12,000.00 kuna kao naš znak solidarnosti s vjernicima u Bosni i Hercegovini. Novac je već uplaćen na račun Nadbiskupije, koja će ga proslijediti dalje. Jednako je tako skupljeno oko 5.600,00 kn od prodaje kolača za Caritas. Od srca hvala na vašoj velikodušnosti.

* U našoj je crkvi tijekom korizme pobožnost Križnoga puta petkom i nedjeljom u 18 sati.

* Bliži se svetkovina Uskrsnuća Gospodnjega za kojega se treba na vrijeme pripraviti. Jedan od oblika priprave je svakako i pristupanje sakramentu svete ispovijedi. Na vrijeme ćemo vas obavijestiti o rasporedu ispovijedanja, no ispovjediti se možete i ranije, uvijek uz svetu misu, kako radnim danom, tako i nedjeljom. Molimo vas da ispovijed ne odgađate za zadnji čas.

* Ukoliko kod kuće imate teško pokretnih i nemoćnih bolesnika, javite nam telefonom ili mailom, kako bismo ih mogli posjetiti i donijeti im prije Uskrsa utjehu svetih sakramenata ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja.

* Najavljujemo da ćemo i ove godine od Misijskog ureda dobiti određenu količinu maslinovih grančica, koje ćete si na Cvjetnicu, uz prilog za Misije moći uzeti na ulazima u crkvu.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, duhovne knjige i nabožne predmete.
U novom broju Glasa Koncila možete pročitati:
– Što se doista govorilo na bleiburškom polju posljednjih 15 godina?
– Odgovor čitatelju: Govori li Papa »iz zmijinih usta«?