27. rujna 2015.

02. Petak: sv. Anđeli Čuvari
03. Subota: sv. Kandid
04. Nedjelja: XXVII. KROZ GODINU  – SVETI NAŠ OTAC FRANJO

Ovaj je tjedan zadnja srijeda u mjesecu rujnu, toga dana Pokret krunice za obraćenje i mir od 18 sati ima svoj mjesečni susret. Toga dana neće biti redovite večernje mise u 18:30, niti će uredovati Župni ured.

U nedjelju slavimo svetkovinu našeg svetog oca Franje, utemeljitelja Franjevačkih redova. Za svetkovinu ćemo se u našoj crkvi pripraviti trodnevnicom od četvrtka do subote.
– u 18 sati molitva franjevačke krunice i litanija,
– u 18:30 euharistija s prigodnom propovijedi,
– u subotu u 18:30 bit će obred preminuća sv. Franje, a u nedjelju, na samu svetkovinu kod svih ćemo misa svečano proslaviti naš blagdan.
Pozivamo vas da nam se pridružite u ovim slavljima i pobožnostima.

Ovaj je petak prvi u mjesecu, prilika za ispovijed će biti od 17:30.

Od nedjelje ćemo nastaviti listopadske pobožnosti. U 18 sati molimo krunicu s pjevanim otajstvima i listopadskom molitvom sv. Josipu, a potom slijedi sveta misa. Pridružimo se ovoj pobožnosti moleći na brojne nakane, osobito za Crkvu u Europi.

Molimo roditelje prvopričesnika i krizmanika Osnovne škole Trnsko da u subotu između 17 i 19 sati dođu u župni ured upisati svoju djecu na župni vjeronauk.

Jednako tako, molimo i odrasle zainteresirane za pristupanje katekumenatu tj. za primanje sakramenata kršćanske inicijacije da se u uredovno vrijeme dođu upisati.

Molitveni vijenac Kraljice obitelji organiziraju hodočašće u Krašić 8. listopada. Više možete vidjeti na oglasnim pločama

Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, te dobre knjige duhovnog sadržaja.