26. rujna 2021

01. Petak: sv. Terezija od Djeteta Isusa, karmelićanka, crkvena naučiteljica

02. Subota: sv. Anđeli Čuvari

03. Nedjelja: XXVII. KROZ GODINUPreminuće sv. našeg oca Franje

* U petak ćemo započeti trodnevnu duhovnu pripravu za svetkovinu našeg svetog oca Franje Asiškog.

– u 17:55 molitva franjevačke krunice i litanija,

– u 18:30 euharistija s prigodnom propovijedi,

– petak je prvi u mjesecu, pa će prilika za ispovijed biti od 17:30,

– posvetne molitve Srcu Isusovu i Marijinu, izmolit ćemo u petak i subotu na koncu sv. Mise,

– u nedjelju nakon pobožnosti, u 18:30 bit će Obred preminuća sv. Franje. Toga dana svećenici će za ispovijed biti na raspolaganju samo do 18:25, potom će se svi priključiti obredu preminuća, a ispovijedanje će nastaviti nakon obreda.

– u ponedjeljak 4. listopada, na samu svetkovinu ćemo svečano proslaviti naš blagdan. Pozivamo vas da nam se pridružite u ovim slavljima i pobožnostima. Nakon mise moći ćete iskazati štovanje relikvijama sv. našeg oca Franje.

* Molitveni program trodnevnice, zamijenit će nam listopadske pobožnosti s kojima ćemo nastaviti od utorka 5. listopada u 17:55 uz krunicu s pjevanim otajstvima.

* Molimo roditelje ovogodišnjih prvopričesnika i krizmanika da popune i dostave nam obrazac koji im je upućen preko školskih vjeroučitelja.

* Pozivamo odrasle osobe, koje žele pristupiti katekumenatu i tako se pripremiti za primanje sakramenata kršćanske inicijacije da se u uredovno vrijeme, jave u župni ured. Katekumenat započinje u četvrtak 7. listopada u 19:30 sati.

*I dalje molimo vašu pomoć pri obnovi stepeništa naše crkve.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.