23. lipnja 2019.

28. Petak: PRESVETO SRCE ISUSOVO, sv. Irenej Lionski, biskup i mučenik
29. Subota: SV. PETAR I PAVAO, apostolski prvaci, Bezgrešno Srce Marijino
30. Nedjelja: XIII. NEDJELJA KROZ GODINU – sv. Rimski prvomučenici

* Sutra na svetkovinu Rođenja sv. Ivana Krstitelja, svete su mise u 7 i u 18:30, pozivamo vas na sudjelovanje.

* U četvrtak na blagdan sv. Ladislava Kralja, utemeljitelja i zaštitnika naše nadbiskupije, molit ćemo za sve duhovne i materijalne potrebe cijele nadbiskupije.

* Ova je srijeda zadnja u mjesecu, pa će od 18 sati Pokret krunice za obraćenje i mir imati svoj mjesečni susret. Redovita sveta misa toga dana je u 7 sati ujutro. Župni ured neće uredovati.

* U petak je svetkovina Presvetog Srca Isusova, pa će svete mise biti u 7, 10 te 18:30 sati. Nastojte naći vremena i doći na svetu misu.

* U subotu na svetkovinu svetih apostolskih prvaka Petra i Pavla, svete su mise u 7 i 18:30 sati.
Prema ustaljenom običaju Crkve, a o blagdanu sv. Petra i Pavla, u iduću ćemo nedjelju skupljati tzv. Petrov novčić, tj. vaše priloge za potrebe Svete Stolice.

* Toga je dana i spomen Bezgrješnog Srca Marijina, pa ćemo od 17:55 imati Marijansku pobožnost uz Posvetnu molitvu.

* Vrijeme je upisa u srednje škole, pa vas još jednom molimo da potaknete vaše mlade da upišu vjeronauk kao izborni predmet. Ukoliko bi učinili suprotno, neće biti dosljedni svojim krsnim obećanjima i vjerničkom opredjeljenju.

* Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska. Osobito preporučamo najnoviji Glas Koncila u kojem možete pročitati:
– Služba predsjednika Republike – legitimitet lišen moći.
– Crkva se ne smije prilagođavati svemu “modernomu”
– Evolucijski biolozi o pobačaju.
– Neprimjerena djela koja se silom guraju u školsku lektiru.
Treba li za svećenike rediti žene?