Dnevni arhivi: 13. ožujka 2021

19. Petak: SV. JOSIP ZARUČNIK BDM
20. Subota: sv. Narcis i Afra, mučenici
21. Iduća je nedjelja V. KORIZMENA – GLUHA – Serapion Thmujski, pustinjak
* Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo korisnike našeg župnog Caritasa. Svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve.
* Sutra u 20 sati započinje Zaručnički tečaj. Tečaj će se održavati u crkvi, pa pozivamo sve prijavljene zaručnike.
* U utorak započinjemo trodnevnicu za blagdan sv. Josipa. Od 17:55 ćemo moliti krunicu i Litanije sv. Josipu, te slaviti svetu misu.
* U četvrtak se spominjemo preminuća časnog sluge Božjega o. Vendelina Vošnjaka, utemeljitelja naše Provincije. Kako je naša crkva na Kaptolu u kojoj se nalazi njegov grob oštećena u potresu, mi ćemo se ovom Božjem čovjeku preporučiti u našoj crkvi.
* Zbog trodnevnice sv. Josipu, u četvrtak neće biti klanjanja, a u petak u 18:00 sati, bit će pobožnost Križnoga puta.
* Ove korizme nećemo imati uobičajeni dan bolesnika, nego pozivamo one, koji imaju istinsku potrebu za sakramentom bolesničkog pomazanja, da se kroz tjedan nakon večernje svete mise jave u sakristiju, gdje će im sakrament biti podijeljen. On se prima u slučaju ozbiljnije bolesti, a nikako kao prevencija ili u slučaju manjih zdravstvenih poteškoća.
* Ovaj tjedan, prema rasporedu započinje vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike.
* Bliži se svetkovina Uskrsnuća Gospodnjega za kojega se treba na vrijeme pripraviti. Jedan od oblika priprave je svakako i pristupanje sakramentu svete ispovijedi. U iduću nedjelju ćemo vas obavijestiti o rasporedu ispovijedanja, no ispovjediti se možete i ranije, uvijek uz svetu misu, kako radnim danom, tako i nedjeljom. Molimo vas da ispovijed ne odgađate za zadnji čas.
* Ukoliko kod kuće imate teško pokretnih i nemoćnih bolesnika, javite nam telefonom ili mailom, kako bismo ih mogli posjetiti i donijeti im prije Uskrsa utjehu svetih sakramenata.
* Najavljujemo da ćemo i ove godine od Caritasa dobiti određenu količinu maslinovih grančica, koje ćete si na Cvjetnicu, uz prilog za Caritas moći uzeti na ulazima u crkvu.
* Prošle smo nedjelje prikupili oko 2.920,00 kuna kao naš znak solidarnosti s vjernicima u Bosni i Hercegovini. Od srca hvala na vašoj velikodušnosti.
* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, duhovne knjige i nabožne predmete. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.