Dnevni arhivi: 25. lipnja 2016

01. Petak: sv. Estera Kraljica
02. Subota: sv. Oton Bamberški, biskup
03. Nedjelja: XIV. KROZ GODINU – sv. Toma Apostol
 Sutra se spominjemo sv. Ladislava utemeljitelja naše nadbiskupije, sjetimo se u molitvama našega nadbiskupa, njegovih pomoćnih biskupa, svećenika, redovnika i redovnica, svega Božjega naroda i cijele naše nadbiskupije.
 Ova je srijeda zadnja u mjesecu, pa će Pokret krunice za obraćenje i mir od 18 sati imati svoj mjesečni susret. Toga dana nema redovite večernje svete mise, a jednako tako, neće uredovati niti župni ured. Budući da je istoga dana svetkovina sv. Petra i Pavla, mi ćemo ju proslaviti kod svete mise u 7 sati.
 Petak je prvi u mjesecu, pa vam preporučamo pobožnost Presvetom Srcu Isusovu, a prilika za ispovijed bit će od 17:30.
 Na prvu subotu preporučamo pobožnost Prečistom Srcu Marijinu i osobitu molitvu za duhovna zvanja.
 U iduću nedjelju, a o svetkovini svetih apostola Petra i Pavla, u cijeloj se katoličkoj Crkvi prikuplja tzv. Petrov novčić, tj. milostinja za potrebe Svete Stolice, pa ćemo i mi učiniti tako. Svoj ćete prilog moći odložiti u škrabicu kod izlaza iz crkve.
 Također u nedjelju u 11 sati, naš mladomisnik fra Mate Bašić slavi svoju mladu misu u župi sv. Mirka u Šestinama. Svi smo pozvani na ovo slavlje, pa bi bilo lijepo da se i odazovemo.
 Tijekom srpnja i kolovoza, naš će župni ured, uredovati po skraćenom radnom vremenu, ponedjeljkom nakon večernje mise do 19:30, utorkom, srijedom, četvrtkom i petkom od 17 do 18, a subotom od 9 do 11 sati. Ljetni raspored moći ćete vidjeti na oglasnim pločama.
 Također, tijekom srpnja i kolovoza neće uredovati župna knjižnica.
 Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska. Preporučamo novi broj Glasa Koncila.