2. svibnja 2021.

V. VAZMENA NEDJELJA
sv. Atanazije, biskup i crkveni naučitelj
Tijekom idućeg tjedna spominjemo se:
03. Ponedjeljak: sv. Filip i Jakov, apostoli
04. Utorak: sv. Florijan, mučenik, bl. Julijan iz Bala
05. Srijeda: sv. Gothard, redovnik, biskup
06. Četvrtak: sv. Dominik Savio, salezijanski pitomac
07. Petak: sv. Dujam Solinski, biskup i mučenik
08. Subota: BDM Posrednica svih milosti, bl. Urlika Nich, redovnica
09. Iduća je nedjelja VI. VAZMENA – sv. Katarina Bolonjska, klarisa
* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i molitvama preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove: sjemenište, postulat, novicijat i juniorat. Svoj prilog možete staviti u škrabicu kod izlaza iz crkve. Hvala!
* Danas u 15 sati Franjevački svjetovni red ima svoju redovitu mjesečnu skupštinu.
* Svakodnevno prije večernje svete Mise bit će svibanjske pobožnosti. U 17:55 svećenik će započeti molitvu krunica, potom slijede Lauretanske litanije, svibanjska molitva, te sveta Misa. Kako nas potiče papa Franjo, molimo osobito za prestanak pandemije.
* U utorak iza pričesti izmoliti pobožnost svetom Antunu, a u petak Posvetnu molitvu Presvetom Srcu Isusovu.
* U subotu na blagdan Blažene Djevice Marije posrednice svih milosti, koju u našoj crkvi štujemo kao Mariju blagoslovljenu, ili Gospu Trudnicu. Toga ćemo dana moliti za sve koji žele imati djecu, a ne mogu, kao i za sve mlade bračne parove i obitelji. Dođite!
* Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve tiska i ostalo ponuđeno. Osobito preporučamo novi Glas Koncila.