12. studenoga 2022.

17. Petak: sv. Elizabeta Ugarska, franjevačka trećoredica

18. Subota: Posveta bazilikâ sv. Petra i Pavla

19. Nedjelja XXXIII kroz godinu: Svjetski dan siromaha

* Druga je nedjelja u mjesecu. Svoj prilog za potrebe Caritasa župe možete ostaviti u škrabici kod izlaza iz crkve. Od srca vam hvala.

* U petak, 17. studenoga ćemo se spomenuti svete Elizabete Ugarske, zaštitnice Franjevačkog svjetovnog reda. Za ovaj blagdan ćemo se pripraviti trodnevnicom  u utorak, srijedu i četvrtak od 17:55 moleći franjevačku krunicu i litanije sv. Elizabete te slaveći svetu misu uz prigodnu propovijed. Na sam blagdan svečanije ćemo slaviti večernju svetu misu na koju pozivamo sve vas, a osobito članove Franjevačkog svjetovnog reda i Frame.

* U subotu se cijela naša Domovina sjeća žrtve Vukovara i Škabrnje. Molimo na osobit način za domovinu i narod, za sve poginule i nestale.

* Svete mise za iduću godinu počinjemo upisivati 4. prosinca od 16:00 do 18:00 sati. Upisati možete najviše tri mise. Dostupni su termini jutarnjih i večernjih misa – osim na dane kada imamo zadane nakane koje smo dužni odslužiti. Mise gregorijane nismo u mogućnosti slaviti ovdje u župi.

* Sve koji žele volontirati u našem župnom i samostanskom Caritasu pozivam na sastanak u Utorak u 19:30 sati u dvorani u prizemlju ispod crkve. Neki su se već prijavili, a koji niste uvijek ste dobro došli u služenju potrebitima.

* Potičemo roditelje djece 2. i 7. razreda da upišu djecu na župni vjeronauk kako bi ispunili uvjete za sakrament Prve pričesti u 3. i krizmu u 8. razredu.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, kalendare, knjige duhovnog sadržaja i ostale nabožne predmete. Osobito preporučamo Glas Koncila.