SVETI PIO IZ PIETRELCINE

Padre-Pio-StigmataSveti Pio iz Pietrelcine (1887.-1968.) – glasoviti je “Padre Pio”. Rodio se 1887. godine u mjestu Pietrelcina u biskupiji Benevento (Italija), a u svijetu se zvao Franjo Forgione. Ušao je u Red Manje braće kapucina 1903. godine, za svećenika je zaređen 1910. godine. Namješten je u San Giovanni Rotondo 1916. godine. Tu je bio gotovo cijelog života. U petak ujutro 20. rujna 1918. godine, dok je molio pred Raspetim u koru stare crkvice, primio je dar svetih rana koje su otvorene i krvarile su sve do smrti. Revno se predao svećeničkom služenju kao ispovjednik i duhovni vođa. Osnovao je “Molitvene grupe” i modernu bolnicu kojoj je dao ime “Kuća za ublaživanje boli”. Umro je na današnji dan 1968. godine, a svetim ga je proglasio Ivan Pavao II. 2002. godine u Rimu pred mnoštvom štovatelja.

Doznam li da je tko zapao u kakvu duševnu ili tjelesnu nepriliku, što sve ne bih učinio kod Gospodina da ga vidim slobodna od nevolja? Drage bih volje na se preuzeo sve njegove jade samo da se spasi, a njemu bih ustupio plodove mojih trpljenja, kad bi mi Gospodin to dopustio.

Sveti Pio iz Pietrelcine