SVETI IVAN EUDES

sveti-ivan-eudes1Sveti Ivan Eudes (Ed) (1601.-1680.) se rodio 1601. godine u malom mjestancu u biskupiji Seez u francuskoj pokrajini Normandiji. Prošao je dobar kršćanski odgoj, uputio se u duhovnost u oratoriju Piera de Barullea. Za svećenika je zaređen 1625. godine. Posvetio se pučkim misijama te je neumorno propovijedao po francuskim župama. Posebno se posvetio skrbi oko obnove biskupijskih svećenika. Osnovao je Družbu Isusa i Marije koja se posvetila odgoju svećenika. Promicao je pobožnost prema Srcu Isusovu i Marijinu. Umro je 19. kolovoza 1680. godine.

Molim te da misliš o tome kako je Gospodin naš Isus Krist tvoja prava glava, a ti jedan od njegovih udova. Sve njegovo tvoje je: duh, srce, tijelo, duša i sve moći. Svime se time trebaš služiti kao svojim, da bi ga, služeći mu, slavio, ljubio i veličao. Ti si za nj što i ud glavi, i zato on žarko želi da ima na raspolaganju sve tvoje moći kao da su njegove, da bi služio Ocu i njega proslavljivao.

Sveti Ivan Eudes