SVETI FELIKS KANTALICIJSKI

sanfeliceSveti Feliks Kantalicijski (1515.-1587.) – rodio se u mjestu Cantalice 1515. godine podno Apenina. Obavljao je poljodjelske poslove, a onda je odlučio biti bratom kapucinom. Živio je u Rimu neumorno vršeći službu prošnje za svoju braću. Bio je pobožnik, ali i veliki veseljak koji je rimskoj djeci znao pjevati i pjesmice. Odlikovao se franjevačkom jednostavnošću i “savršenim veseljem” svetog Franje. Imao je bogato duhovno iskustvo popraćeno mističnim doživljajima. Cijenili su ga sveti Filip Neri i sveti Karlo Boromejski, njegovi suvremenici.

Zaklinjem vas, braćo, milosrđem Božjim: prikažite svoja tijela za žrtvu, svetu, Bogu milu – kao svoje duhovno bogoslužje. Ne suobličujte se ovomu svijetu, nego se preobrazujte obnavljanjem svoje pameti da mognete razabirati što je volja Božja, što li je dobro, Bogu milo, savršeno.                               Rim 12, 1-2