SV. HIJACINTA MARESCOTTI

2886Sveta Hijacinta Marescotti (1595.-1640.) – rođena je u plemićkoj obitelji u Viterbu. Krsno joj je ime Klara. Bila je u mladosti nestašna i sklona zabavi. Roditelji su je htjeli dobro odgojiti te su je dali u samostan klarisa, ali ga je napustila. Nastavila je živjeti kao prije, ali razočaravši se u ljubavi stupila je u samostan Trećeg franjevačkog samostanskog reda i uzela ime Hijacinta. I u samostanu je živjela svjetovnjački. Oboljela je i zatražila svećenika, koji je postavio zahtjev: ili se vratiti kući ili započeti ozbiljnim redovničkim životom. Izabrala je ovo drugo, živjela je u strogoj pokori i molitvi. I postala je svetica.

Nastojte oko mira sa svima! I oko posvećenja bez kojega nitko neće vidjeti Gospodina! Pripazite da se tko ne sustegne od milosti Božje, da kakav gorki korijen ne proklija pa ne unese zabunu i ne zarazi mnoge.
Hebr 12, 14-15