Smotra župnih zborova u Čakovcu

Dragi naši župljani i svi koji rado zalazite k nama,

S radošću u srcu pozdravljamo vas nakon još jedne smotre zborova (12. po redu) ove godine održane u franjevačkom samostanu u Čakovcu u župnoj crkvi sv. Nikole.

Gospodin nas je obdario talentima, već kako kome prema vrstama. Nama je eto dodijelio glasove, a sve nas bez obzira na dar pozvao da ih umnažamo.
Darom od Njega dobivenim, najviše što možemo učiniti je, slaviti Božje veličanstvo i sva čuda kojima su zahvaćeni naši životi Njegovom dobrotom.
Ta beskrajna i bezuvjetna ljubav zaslužuje hvalospjev otpjevan našim talentima kako nas je učio naš sv. Otac Franjo.
I ništa na našim smotrama nije važnije od zajedničkog slavljenja sv. Euharistije u kojoj nas šestotinjak ( 25 zborova) svoje talente spušta na Žrtvenik ushićenim pjevanjem, slaveći Otkupitelja zahvalnom, složnom pjesmom.

Neopisiv je to doživljaj riječima. Sve što u tom trenutku ćutite u srcu, jest: Nebo se spustilo na zemlju.

Ispunjeni duhom tog i takvog susreta, već sada s nestrpljenjem čekamo novu smotru da združenih glasova slavimo Trojedinog Gospodina.

Mir vam i dobro dragi naši. Pridružite nam se