Osvrt na posjet Domu karmelićanki BSI za nezbrinutu djecu u Hrvatskom Leskovcu

“Boga u svima gledati, Boga u svima služiti, Boga u svima ljubiti !”

             Samostan sestara karmelićanki bsi hrvatski leskovac   U subotu 7. ožujka, prekrasan i sunčan dan, i naša se radosna grupica od desetak framaša uputila prema Hrvatskom Leskovcu u Dom za (ne)zbrinutu djecu sestara karmelićanki.  Kako smo pristizali, tako se i kuća počela puniti radošću, smijehom i ljubavlju. Odmah me iznenadio savršeni sklad, sklad koji se može pronaći samo u obitelji gdje vlada poštivanje i molitva. Ubrzo smo se podijelili u manje grupice i počeli im pomagati oko pisanja zadaće, ali je koncentracija padala kako su neki završavali ranije i odlazili na igru. Na dvorištu se igrao pravi nogometni turnir i naše hrabre igrače nije mogao zaustaviti ni jak vjetar, a u kući su se igrale utakmice stolnog nogometa. Definitivno nepobjediv par bili su fra Sandro i sestra Dijana.
Vrijeme je uistinu i prebrzo prošlo u zajedničkoj igri, veselju i pjevanju pjesama. Shvativši da ćemo uskoro morati poći nazad, završili smo druženje molitvom i kratkom meditacijom u kućnoj kapelici. Poklonili smo im malo svoga vremena, a izašli smo bogatiji za toliko iskustva i osjećaja. Da, morali smo otići. Ali samo uz obećanje da ćemo se ubrzo vratiti!

Marija Banek, Frama Siget