Klanjanje i kateheza četvrtkom – Tema: Karizme… Što je to?

11225437_10208017540186121_7180639717007363564_n

“Duhovi su temeljni događaj za sve vrijeme Crkve i za njezinu djelatnost. U naše se vrijeme o »duhovskom događaju« mnogo govori i piše, osobito zbog pojave pentekostalnih ili karizmatskih pokreta i gibanja. O tome je već napisana ogromna literatura, pa i kod katolika. U toj literaturi često se spominju riječi karizma i karizmatici, nerijetko veoma neodređeno. Nema jasne definicije. Riječ karizma upotrebljava se ponekad u istom djelu, pa i na istoj stranici u različitim značenjima. I ovdje će nam vraćanje na biblijske izvore unijeti nešto više svjetla, da bar donekle shvatimo što zapravo znači taj tajanstveni dar Duha. Jedni karizmatske zajednice smatraju »jedinom i istinskom nadom našeg vremena«; drugi vide u njima opasnost za Crkvu, pretvaranje kršćanstva u »vesela društvanca«; treći opet neku vrstu masovne histerije, patološki događaj.”
(Fra Celestin Tomić)

A što su zapravo ti pokreti i kako su nastali?
Što su to karizme?
Što su darovi Duha?

Klanjanje i kateheza se održava u prizemnoj kapeli crkve sv. Križa – Novi Zagreb – Siget.

Ulaz: Drvena vrata s donje desne strane crkve.

Predvodi:  fra Mate Bašić

Glazbeno prati kršćanski band COBUS