GOSPA OD BRZE POMOĆI

LG21092542Gospa od Brze Pomoći – blagdan je blažene Djevice Marije koji se osobito slavi u župnoj crkvi sv. Stjepana u Slavonskom Brodu. Došavši 1957. godine u taj grad sestre uršulinke donijele su posebnu marijansku pobožnost prema Gospi od brze pomoći. One su je širile u Božjemu puku, a blagdan se slavi 8. siječnja; i sve se svečanije slavi uz veliku prisutnost Marijinih štovatelja. Sestre uršulinke su ovu pobožnost preuzele od svojih sestara u SAD-u, a nastala je u drugoj polovici 18. stoljeća u Louisiani.

Trećeg dana bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: “Vina nemaju!” Kaže joj Isus: “Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!” Nato će njegova majka poslužiteljima: “Što god vam rekne, učinite!”                Iv 2, 1-5