3. studenoga 2019.

08. Petak: bl. Ivan Duns Škot, bl. Gracija Kotorski
09. Subota: Posveta Lateranske bazilike
10. Nedjelja: XXXII. KROZ GODINU – sv. Leon Veliki, papa

* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i vašim molitvama preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove u kojima se pripremaju i školuju budući franjevci: svećenici i braća. Od srca zahvaljujemo što pomažete pri njihovu odgoju i školovanju.

* U utorak u 10:00 sati će biti sveta misa na kojoj, sudjelovati pripadnici 1. gardijske brigade Tigrovi, članovi njihovih obitelji, prijatelji, kao i članovi obitelji 367 poginulih i 6 nestalih pripadnika te postrojbe. Pozivamo vas na sudjelovanje.

* Istoga dana u utorak se spominjemo svih vjernih mrtvih Franjevačkih redova, pa vas pozivamo da se toga dana u molitvi sjetite svih pokojnih franjevaca i franjevki, a osobito onih koji su djelovali u ovom našem samostanu i župi.

* Kako su prošli tjedan završile Listopadske pobožnosti, od ovoga tjedan nastavljamo s redovitom pobožnošću Sv. Antunu Padovanskom, utorkom od 17:55.

* U četvrtak se mi franjevci spominjemo sluge Božjega fra Alekse Benigara za kojega se vodi proces za proglašenje blaženim. Njegov se grob nalazi u našoj crkvi sv. Franje na Kaptolu, pa će ondje u 18:30 biti sveta misa. Preporučamo vam u molitve fra Aleksin proces beatifikacije, a jednako tako preporučamo da za svoje posebne nakane molite zagovor ovoga sluge Božjega. Na stoliću kod izlaza iz crkve možete se poslužiti novim Biltenom. Uzmite, čitajte, razmatrajte i molite!

* U petak je osmi u mjesecu, dan kada na osobit način molimo za sve one koji žele imati djece, a zbog nekog razloga to ne mogu, kao i općenito za mlade obitelji i njihove poteškoće. Pobožnost započinje u 17:55 u holu crkve u prizemlju, a nakon toga slijedi sveta misa.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, kalendare za iduću godinu i božićne čestitke i drugo. Osobito preporučamo Glas Koncila.