24. prosinca 2017.

29. Petak: sv. Toma Becket, biskup i mučenik
30. Subota: bl. Margarita Colonna, klarisa
31. Nedjelja: sv. Silvestar, papa – STARA GODINA

 Večeras nema redovite mise u 18:30, nego ćemo u 20 sati slaviti misu bdijenja uz sudjelovanje djece koja su pripravila prigodni kratki program.

 Svečanu misu polnoćku slavit ćemo u 23.30 sati. Na zamolbu policije, još jednom napominjemo da kršćani veselje i radost ne izražavaju pucnjavom, nego pjesmom i molitvom, kako u crkvi, tako i u svojim obiteljima. Jednako tako policija moli povećanu pažnju prilikom upravljanja motornim vozilima, kao i prilikom kretanja pješaka.

 Sutra, na Božić, mise su po uobičajenom rasporedu u 8, 9, 10, 11:30 te 18:30 sati. Sudjelujmo toga dana s posebnom radošću u slavlju Kristova rođenja.

 U utorak na blagdan sv. Stjepana prvomučenika, svete će mise također biti po nedjeljnom rasporedu.

 Ova je srijeda zadnja u mjesecu, pa će toga dana Pokret krunice imati svoju duhovnu obnovu od 18 sati. Toga dana neće biti redovite večernje mise, niti će uredovati župni ured.

 U četvrtak, započinjemo blagoslov obitelji po vašim domovima. Na našem kiosku možete popuniti prijavnice. Podsjećamo da prijavu blagoslova ne odgađate za zadnji čas. Podsjećamo vas da nam nije dopušteno blagoslivljati domove izvan područja naše župe.

 U petak će uz večernju misu biti zajednički blagoslov obitelji.

 Blagoslov obitelji je jedan od izraza naše vjere i ne bi ga trebalo zanemariti, pa nastojte na jedan ili drugi način primiti blagoslov.

 U nedjelju slavimo blagdan Svete Obitelji, ali i Silvestrovo, pa ćemo u 18:30 slaviti svečanu misu zahvalnicu kod koje ćemo čuti godišnji izvještaj o životu i djelovanju naše župne zajednice.

 Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, kalendare, čestitke, knjige i druge nabožne predmete. Osobito preporučamo nosač zvuka našeg Zbora mladih koji pjeva na sv. misi u 11:30, pod naslovom “Božić u Sigetu”. Ovo može biti lijepi božićni dar koji će u ove svete dane u vaše domove i obitelji donijeti ozračje naše lijepe i raspjevane crkve. Jednako tako, na kiosku možete uzeti i ovogodišnje Obavijesti s programom blagdanskih slavlja i događanja tijekom iduće godine u našoj crkvi.