23. veljače 2020

28. Petak: sv. Roman, pustinjak
29. Subota: sv. Osvald, redovnik i biskup
01. Iduća je nedjelja I. KORIZMENA – sv. Albin, monah, biskup

* U srijedu na Pepelnicu svete su mise po blagdanskom rasporedu u 7, 10 te 18.30 sati. Pozivamo vas da toga dana sudjelujete kod svete mise i obreda pepeljenja kako bismo zajedno u duhu obraćenja i pokore započeli sveto korizmeno vrijeme.

* Toga je dana, kao i na veliki petak, zapovijedani post i nemrs, a zapovijedani nemrs je i u sve korizmene petke. Nemrs (odricanje od mesne hrane) obvezuje sve koji su navršili 14 godina života, a post (samo se jednom u danu najesti do sita) obvezuje od punoljetnosti, pa sve do šezdesete godine života.

* Tijekom korizme u našoj će crkvi biti pobožnost Križnoga puta petkom i nedjeljom u 18.00 sati.

* Budući da je čista srijeda zadnja u mjesecu, Pokret krunice za obraćenje i mir će ovaj mjesec u četvrtak, 27. veljače u našoj crkvi imati svoj mjesečni susret s početkom u 18 sati. Toga dana nema redovite večernje svete mise, niti će župni ured uredovati.

*U subotu od 11 sati, Molitveni vijenac Kraljice Obitelji organizira duhovnu obnovu u Remetama. Više možete vidjeti na oglasnim pločama.

* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, knjige, nabožne predmete i sl. Preporučamo novi Glasa Koncila.