22. svibnja 2018

NEDJELJA PEDESETNICA – DUHOVI
sv. Bernardin Sijenski, franjevac

Tijekom idućeg tjedna spominjemo se:
21. Ponedjeljak: BDM Majka Crkve; sv. Herman Josip, redovnik
22. Utorak: sv. Rita iz Cascie, udovica, redovnica
23. Srijeda: sv. Deziderije, biskup i mučenik
24. Četvrtak: Posveta bazilike sv. našeg oca Franje u Asizu
25. Petak: sv. Grgur VII., papa
26. Subota: sv. Filip Neri, svećenik, utemeljitelj oratorijanaca
27. Iduća je nedjelja svetkovina PRESVETOG TROJSTVA
sv. Augustin Kenterberijski, monah, biskup

 Sutra u 20 sati u Župnoj dvorani započinje Zaručnički tečaj. Pozivamo na sudjelovanje sve koji u skoro vrijeme namjeravaju sklopiti ženidbu.

 U utorak u 16 sati, vraćaju se sudionici vojnog hodočašća u Lurd. U našoj će crkvi tada imati kratku zahvalu i blagoslov.

 U subotu su KVATRE – dan molitve i posta za posvećenje ljudskog rada i za dobro vrijeme koje je potrebno usjevima. Sve vas pozivamo na osobnu molitvu i post, kao i na svetu misu.

 U subotu 2. lipnja, u zajedništvu s drugim župama novozagrebačkog dekanata hodočastimo na Trsat. Polazak je u 7 sati, a prijaviti se možete na našem kiosku u prizemlju. Cijena prijevoza je 120 kuna.

  Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve tiska. Osobito preporučamo Glas Koncila u kojem možete pročitati zanimljive članke:
– svjedočanstvo muškarca koji se dugo godina borio s traumom zbog sudjelovanja u pobačaju svoga djeteta;
– kako je učinjen suvremeni kulturocid nad hrvatskom vjerskom baštinom u Crnoj Gori.