21. veljače 2021.

26. Petak: sv. Aleksandar Aleksandrijski, patrijarh
27. Subota: sv. Gabrijel od Žalosne Gospe, redovnik – KVATRE
28. Iduća je nedjelja II. KORIZMENA – sv. Roman, redovnik, pustinjak
* Pozivamo vas u srijedu na pobožnost svetom Josipu od 17:55 sati.
* U srijedu u 19 30 održat će se korizmena Biblijska tribina na temu: Obrati se i vjeruj evanđelju. Više možete vidjeti na oglasnim pločama, Svi ste pozvani!
* Četvrtkom od 17:45 je euharistijsko klanjanje, na kojemu molimo osobiti Božji blagoslov i zaštitu u ovim teškim vremenima.
* Ovaj tjedan su Kvatre, što ćemo posebno obilježiti u subotu koja je dan molitve i posta posvećen pokori i obraćenju. Pozivamo vas da toga dana sudjelujete na svetoj misi, te nakane svoje osobne molitve i pokore usmjerite za obraćenje cijeloga svijeta.
* Ovaj smo tjedan, preko školskih vjeroučitelja, roditeljima uputili pisma i upitnike u svrhu upisa prvopričesnika i krizmanika. Molimo roditelje da popunjene upitnike donesu u župni ured ili ih pošalju mailom. Ukoliko ima djece iz naše župe koja pohađaju neke druge škole, molimo roditelje da se jave u Župni ured.
* Korizma je na osobit način vrijeme obraćenja. Na tom putu nam pomaže sakrament svete ispovijedi. Kao što vam je poznato u našoj crkvi uvijek postoji prilika za svetu ispovijed. Kad se želite ispovjediti, nastojte doći nešto ranije u crkvu, kako biste nakon ispovijedi mogli cjelovito sudjelovati u slavlju svete mise.
* Jednako tako u ove dane nađimo više vremena, ne samo za osobnu pobožnost, nego i za češći dolazak na svetu misu, kao i Križni put petkom od 18 sati.
* Zahvaljujemo obitelji Josipović, te Klari i Ivani, koji su više puta polijepili trake na naše klupe. Prostor za sjedenje na klupama je proširen, pa vas molimo da malo pripazite i prije nego li sjednete pogledate i promislite. Hvala!
* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, a osobito preporučamo novi Glas Koncila.