Dnevni arhivi: 25. srpnja 2020

26. srpnja 2020

XVII. NEDJELJA KROZ GODINU
Sv. Joakim i Ana roditelji BDM
27. Ponedjeljak: sv. Klement Ohridski, Gorazd i drugovi, učenici sv. Ćirila i Metoda
28. Utorak: sv. Nazarije i Celzo, mučenici
29. Srijeda: sv. Marta, Isusova učenica
30. Četvrtak: sv. Petar Krizolog, biskup i crkveni naučitelj
31. Petak: sv. Ignacije Loyola, utemeljitelj Družbe Isusove
01. Subota: sv. Alfonz Marija Liguori, biskup i crkveni naučitelj
02. Nedjelja: XVIII KROZ GODINU, BDM Anđeoska – Porcijunkula
* U iduću nedjelju 2. kolovoza, slavimo i blagdan BDM Anđeoske, Kraljice Anđela – Porcijunkula. Kao priprava za blagdan, u četvrtak, petak i subotu od 18 sati, bit će pobožnost Blaženoj Djevici Mariji – franjevačka krunica i litanije.
* Od subote u podne, pa do nedjelje u ponoć, moći ćete izmoliti potpuni oprost, pod uobičajenim uvjetima: pohoditi crkvu – sudjelovati na svetoj misi i pričestiti se, ako je potrebno prethodno se ispovjediti, izmoliti Vjerovanje i Oče naš te neku molitvu na nakanu sv. oca.
* Još jednom podsjećamo na novi datum slavlja svete potvrde u našoj župi. Ako Bog dâ, da sve bude u redu, slavlje bi bilo u nedjelju 4. listopada u 11:30 sati. Sukladno tome, slavlje prve svete pričesti bilo bi za Osnovnu školu Većeslava Holjevca u subotu 17., a za Osnovnu školu Trnsko u subotu 24. listopada, u 10 sati.
* U iduću nedjelju ćemo imati dobrotvornu akciju za Niku Rogar koja boluje od cerebralne paralize. Ona mora ići na presadjivanje
matičnih stanica u Austriju-Beč, a postupak stoji 9500 eura.
Njezini će vam roditelji i prijatelji ponuditi majice s natpisom “Osmijeh za svaki novi dan” po simboličnoj cijeni od 50,00 kn. Od srca preporučamo ovu akciju.
* Ispred crkve se nalaze volonteri Terapijske zajednice Moji dani iz Đurmanca koja se bavi prevencijom i liječenjem ovisnosti o drogi, alkoholu, kocki, internetu i sl. Oni nude informacije o svom djelovanju te razne uspomene za koje očekuju vaš prilog.
* Tijekom srpnja i kolovoza, župni ured ureduje po ljetnom rasporedu.
* Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo Glas Koncila