Dnevni arhivi: 30. svibnja 2020

BIBLIJSKA TRIBINA

SRIJEDA – 3. lipnja 2020.

„BIT ĆETE MI SVJEDOCI DO NA KRAJ SVIJETA“
DUHOVI – VRIJEME CRKVE
 DUHOVI – HRABROST SVJEDOČENJA
 CRKVA – DJELO DUHA SVETOGA
 DUH SVETI ŽIVOTVORAC
 DUH SVETI – NEPOZNATI BOG
 DUH BRANITELJ – DUH ISTINE
 DUH SVETI – PRISUTNOST ODSUTNOGA
 DUHOVI – RADOST I NADA!
„AKO ŽIVIMO PO DUHU, PO DUHU SE I RAVNAJMO“
„BIT ĆETE MI SVJEDOCI DO NA KRAJ SVIJETA“

Tribina započinje u 19,30
u prostoriji FRAME

31. svibnja 2020

NEDJELJA PEDESETNICA – DUHOVI
Pohod BDM; Gospa od Kamenitih vrata

Tijekom idućeg tjedna spominjemo se:
01. Ponedjeljak: BDM Majka Crkve; sv. Justin, filozof, mučenik
02. Utorak: sv. Marcelin i Petar, mučenici
03. Srijeda: sv. Karlo Lwanga i drugovi ugandski mučenici
04. Četvrtak: sv. Kvirin Sisački, biskup i mučenik
05. Petak: sv. Bonifacije, biskup i mučenik, apostol Njemačke
06. Subota: sv. Norbert, biskup, redovnik
07. Iduća je nedjelja svetkovina PRESVETOG TROJSTVA,
sv. Robert iz Newminstera, cistercit

* Večeras u 19 sati, ispred naše katedrale bit će proslava zaštitnice našega grada: Majke Božje od Kamenitih vrata. Svetu misu predvodi nuncij msgr. Giorgio Lingua. Koji možete i želite, pridružite se ovom slavlju.

* Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo naše franjevačke odgojne ustanove. Svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca vam hvala!

* Ovaj je petak prvi u mjesecu, pa ćemo od 17:45 imati euharistijsko klanjanje uz posvetnu molitvu Presvetom Srcu Isusovu.

* Subota je također prva u mjesecu, pa će od 17:55 biti marijanska pobožnost uz posvetu Prečistom Srcu Marijinu.

* Sutra započinje ljetni kvatreni tjedan, posvećen molitvi i žrtvi za posvećenje ljudskog rada i dobro vrijeme koje je potrebno usjevima. Sve vas pozivamo na osobnu molitvu i post, kao i na svetu misu.

* S prošlom smo nedjeljom završili s prijenosima svetih Misa iz naše crkve putem youtube kanala. Od srca zahvaljujemo gospodinu Josipu Ninkoviću koji je, kako smo već govorili potpuno besplatno za svoju župu i župljane odradio preko stotinu prijenosa. Neka ga Bog nagradi mirom i svakim dobrom u cijelom njegovom životu.

* Na kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa. Osobito preporučamo novi broj Glasa Koncila.