Dnevni arhivi: 26. siječnja 2019

01. Petak: sv. Veridijana de Castelfiorentino, franjevačka trećoredica
02. Subota: Prikazanje Gospodinovo – SVIJEĆNICA
03. Nedjelja: IV. NEDJELJA KROZ GODINU – sv. Blaž, biskup i mučenik

* Ova je srijeda zadnja u mjesecu, pa će Pokret krunice za obraćenje i mir od 18. sati imati svoj susret. Toga dana neće biti redovite večernje mise, niti će uredovati župni ured.

* Petak je prvi u mjesecu, prilika za svetu ispovijed bit će od 17:30. Euharistijsko klanjanje i posveta Presvetom Srcu Isusovu bit će od 17:45.

* U subotu na Prikazanje Gospodinovo ili Svijećnicu, blagoslov svijeća će biti uz sve svete mise koje se slave po blagdanskom rasporedu u 7, 10 te 18:30 sati.

* Jednako tako je i prva subota u mjesecu, pa ćemo od 17:55 zajedno moliti krunicu i litanije, te posvetnu molitvu Bezgrješnom Srcu Marijinu.

* Istoga dana je i Dan posvećenog života, pa vam u molitve preporučamo nova redovnička zvanja, kao i vjernost Bogu svih redovnika i redovnica.

* U nedjelju se spominjemo svetoga Blaža, biskupa i mučenika. Prema običaju Crkve, toga se dana blagoslivljaju grla. Kako ove godine Blaževo pada u nedjelju, a kod nas su svete mise jedna za drugom, neće biti blagoslova uz mise u 8 i 9 sati, nego samo u 10, 11:30 te 18:30 sati.

Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve časopisa, kao i svijeće koje ćemo blagosloviti na Svijećnicu.

U novom broju Glasa Koncila možete pročitati:
– koja je veza srbijanske politike i požeške ekumenske izjave;
– kako je 20-ak mladih iz Hrvatske na susretu mladih u Panami postalo svjetski hit.