Dnevni arhivi: 9. prosinca 2017

15. Petak: sv. Kristijan, apostol Gruzije
16. Subota: sv. Adela, carica
17. Nedjelja: III. NEDJELJA DOŠAŠĆA – sv. Lazar, Isusov prijatelj

 Danas župni Caritas organizira prodaju kolača, od srca vam preporučamo ovu akciju, kako bismo u ove blagdanske dane svi zajedno mogli učiniti nešto dobro za našu potrebitu braću i sestre.

 Sutra uz večernju svetu mise bit će slavlje sakramenta bolesničkog pomazanja. Pozivamo vas da ovom sakramentu pristupimo s dužnim poštovanjem. On se prima u slučaju ozbiljnije bolesti, a nikako kao prevencija ili u slučaju manjih zdravstvenih poteškoća.

 U subotu u 11 sati bit će prilika za ispovijed školske djece. Pozivamo svu djecu da se odazovu našem pozivu i tako se pripreme za slavlje Isusova rođendana.

 Istoga dana su zimske KVATRE – dan pokore i molitve posvećen kršćanskoj dobrotvornosti i zahvalnosti Bogu za njegova dobročinstva, preporučamo vam toga dana doći na svetu misu i učiniti koje djelo ljubavi ili žrtvu na tu nakanu.

 Iduća je nedjelja u cijeloj Crkvi posvećena Caritasu. Mi ćemo kod svetih misa prikupljati vaše priloge, kako bismo ih mogli proslijediti Nacionalnom, nadbiskupijskom i našem župnom Caritasu.

 Također u iduću nedjelju, kod svete mise u 9 sati, primit ćemo u ministrantski zbor naše župe dvanaestoricu novih ministranata. Preporučamo ih u vaše molitve.

 Jednako tako, u nedjelju, kod svete mise u 9 sati, kao i svake godine, članovi izviđačkog odreda Nikola Bolonić Đebo, donijet će nam Betlehemsko svjetlo. Ponesimo ga u svoje domove i tako se povežimo s našom braćom i sestrama koji su ovih dana okruženi prosvjedima i borbama. Molimo da grad i zemlja u kojoj se rodio Onaj za kojega Izaija kaže da je Mir naš, doista bude u miru.

 Isto u nedjelju kod svete mise u 11:30 sudjelovat će i pjevati mješoviti zbor đakovačke katedrale, a nakon večernje mise u našoj Velikoj dvorani, Framaši će održati predbožićnu predstavu na koju vas sve od srca pozivaju. Dođite!

 Za blagdan Božića u našoj se crkvi pripremamo misama zornicama, svakoga jutra u 6 sati.

 U župnom uredu možete upisati svoje misne nakane za iduću godinu, kao i svoje bolesnike i starije osobe za božićnu ispovijed po kućama.

 Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve tiska, božićne čestitke i kalendare.