Dnevni arhivi: 10. lipnja 2017

11. lipnja 2017.

PRESVETO TROJSTVO
sv. Barnaba apostol

Tijekom idućeg tjedna spominjemo se:
12. Ponedjeljak: sv. Ivan Fakundo, augustinac
13. Utorak: sv. Antun Padovanski, franjevac
14. Srijeda: sv. Elizej, prorok
15. Četvrtak: PRESVETO TIJELO I KRV KRISTOVA – TIJELOVO
sv. Vid, laik, mučenik
16. Petak: sv. Aurelijan, biskup
17. Subota: sv. Albert Chmielowski, franjevački trećoredac
18. Iduća je nedjelja XI. KROZ GODINU – sv. Gervazije i Protazije, muč.

 Danas je druga nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo siromašnije članove naše župe. Svoj prilog možete predati Caritasovim volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

 Ovih se dana, još danas i sutra trodnevnicom pripravljamo za blagdan sv. Antuna Padovanskog. U 18 sati molimo krunicu sv. Antuna, a potom slavimo svetu misu uz prigodnu propovijed.

 U utorak na blagdan sv. Antuna – sveca svega svijeta svete su mise po blagdanskom rasporedu i to u 7, 10, te 18:30 sati. Večernju ćemo misu slaviti svečanije, uz blagoslov djece i ljiljana. Svi imamo svoje potrebe, a sveti nas Antun rado zagovara, dođimo i zajedno molimo, a osobito na večernju misu dovedite djecu.

 U četvrtak na TIJELOVO svete su mise po nedjeljnom rasporedu u 08:00, 09:00, 10:00, 11:30 te 18.30 sati. Tijelovo je jedan od zapovijedanih blagdana, pa dođite, kako bismo u radosnom slavlju iskazali čast Kristovoj euharistijskoj prisutnosti.

 U subotu u 10 sati, u našoj će katedrali biti svećeničko ređenje kojemu će uz ostale kandidate pristupiti i naša braća franjevci: fra Ivan Nikolić iz Otoka, fra Marko Gulin iz Makarske, fra Dragan Grizelj iz Daruvara, fra Josip Sedlar iz Čakovca, fra Matija Marijić iz Slavonskog Broda, Ivan Crnković iz Kamenskog te naš dosadašnji đakon fra Marijan Vidović. Od srca vam preporučamo u molitve ovu našu braću, kao i sve ostale ređenike. Fra Marijan će u iduću nedjelju 18. lipnja u našoj crkvi predslaviti svetu misu, a o njegovoj mladoj misi u Samoboru, još ćemo vas obavijestiti.

 Kod izlaza iz crkve čekaju vas predstavnici Dječje Udruge Hrabrost (DUH), koja okuplja djecu s teškoćama u razvoju i svojim djelovanjem prikuplja sredstva za hodočašće u Lurd koje se već 60 godina organizira za djecu s teškoćama. Od srca vam preporučamo da se malo zaustavite, izaberete nešto od njihovih rukotvorina i tako im pomognete u ovom velikom i važnom djelu.
Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve tiska. Preporučamo najnoviji broj Glasa Koncila.