Dnevni arhivi: 24. listopada 2015

30. Petak: sv. German, biskup
31. Subota: sv. Alfonz Rodriguez, isusovac
01. Nedjelja: SVI SVETI

Ova je srijeda posljednja u mjesecu listopadu, pa Pokret krunice za obraćenje i mir od 18 sati ima svoj mjesečni susret. Stoga toga dana ne će biti redovite večernje mise, niti će uredovati župni ured.

U četvrtak u 20 sati u kapelici  u prizemlju je klanjanje i kateheza za mlade. Hvala na vašem odzivu!

U nedjelju je svetkovina Svih Svetih, podsjećamo da kroz prvih osam dana mjeseca studenog uz uobičajene uvjete: sudjelovanje na sv. misi, i pričesti (ako je potrebno ispovjediti se) te propisane molitve i pohod groblju svakoga dana možete izmoliti po jedan potpuni oprost koji se namjenjuje isključivo za pokojne.

U idući ponedjeljak je Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan, svete će mise biti po također po nedjeljnom rasporedu. Nastojmo i toga dana pohoditi groblje.

Prošle smo nedjelje za Misije skupili oko 9.500,00 kuna. U ime onih kojima je dar namijenjen od srca zahvaljujemo.

Na našem kiosku možete nabaviti nove brojeve katoličkog tiska, kalendare za iduću godinu, nabožne predmete i knjige duhovnog sadržaja. Osobito preporučamo najnoviji broj Glasa koncila.

SVETI ANTUN MARIJA CLARET

0antun_marija_claret1Sveti Antun Marija Claret (1807.-1870.) – rodio se u Kataloniji 1807. godine. Zaređen je za svećenika te uspješno djeluje kao pučki misionar. Godine 1849. osnovao je misijsku družbu “Sinovi Srca Marijina”, a potom i žensku granu “Kćeri Srca Marijina”, popularno klaretinci i klaretinke. Bio je veliki štovatelj i pobožnik Srca Marijina. Imenovan je nadbiskupom Santiaga na Kubi gdje djeluje od 1850. do 1857. godine. Duhovnim je vježbama obnavljao svećenstvo, a puk pastoralnim pohodima i misijama. Za vrijeme potresa i pošasti obilazio je bolnice ispovijedajući, tješeći i pružajući milostinju. Za socijalno dobro puka po župama je osnivao štedionice. Postao je trn u oku neprijateljima vjere te se vraća u Španjolsku. Napisao je nekoliko vrijednih aketskih spisa te promicao dobru knjigu. Sudjelovao je na Prvom vatikanskom saboru. Umro je 1870. godine u Fontfroideu u Južnoj Francuskoj. Svetim je proglašen 1950. godine.

Kristova ljubav potiče, sili nas da trčimo i da letimo nošeni krilima svetoga žara. Tko istinski ljubi Boga, ljubi i bližnjega. Pravi revnosnik poistovjećuje se s onim koji ljubi, ali u višem stupnju, već prema stupnju ljubavi. Kolikom ljubavi gori, toliki ga žar revnosti potiče. Nema li tko žara, znači da je u njegovu srcu ugasla ljubav.

Sveti Antun Marija Claret