Dnevni arhivi: 1. kolovoza 2015

06. Četvrtak: Preobraženje Gospodinovo
07. Petak: sv. Kajetan iz Thiene, utemeljitelj Reda teatinaca
08. Subota: sv. naš otac Dominik, utemeljitelj Reda propovjednika
09. Nedjelja: XIX. KROZ GODINU – sv. Benedikta Terezija od Križa (Edith Stein), karmelićanka, mučenica nacizma

Danas na blagdan BDM Anđeoske, Kraljice Anđela, pod uobičajenim uvjetima možete zadobiti potpuni oprost. Uvjeti su: sudjelovati na svetoj misi i pričestiti se, ako je potrebno prije toga se ispovjediti, izmoliti Vjerovanje, Oče naš, Zdravo Mariju i Slava Ocu, te neku molitvu na nakanu sv. oca.

Prva je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti i molitvama preporučamo naše sjemeništarce, postulante, novake i bogoslove. Vaš dar za njih možete staviti u škrabicu kod izlaza iz crkve. Hvala vam što se na taj način rado ugrađujete u odgoj i školovanje budućih franjevaca.

Pozivamo vas na svetu misu u srijedu na blagdan Preobraženja Gospodinova.

Ovaj je petak prvi u mjesecu, pa vam preporučamo pobožnost Presvetom Srcu Isusovu. Prilika za ispovijed će biti od 18 sati.

Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo najnoviji Glas Koncila koji nam donosi izvještaje o važnim društvenim događajima: spor oko Arbitražne komisije o granicama sa susjednim zemljama, o proglašenju svetim bl. Alojzija Stepinca, svjedočanstvo filmskog snimatelja iz Domovinskog rata, Poziv mladih: “Važno je vjerovati da mnogo toga možemo zajedno” i drugo.

SVETI ALFONZ MARIJA DE LIGUORI

2014-7-31_1_kolovoza_sveti_alfonz_marija_de_liguori_biskup_i(7)Sveti Alfonz Marija de Liguori (1696.-1787.) – potječe iz plemićke obitelji, rodio se u Napulju 1696. godine. Bio je veoma nadaren: volio je glazbu, pjesništvo i slikarstvo. Završio je studij prava pa se bavio odvjetništvom do svoje tridesete godine. Postao je biskupijski svećenik te je revno u Napulju obavljao dušobrižničke poslove. Sastavio je nekoliko pastoralnih priručnika i katekizama. Osnovao je redovničku zajednicu koju je imenovao “Red Presvetog Otkupitelja”. Postao je biskupom, ali je zbog bolesti biskupovanje napustio. Posvetio se moralnoj teologiji i duhovnosti te su iza njega ostala vrijedna djela. Umro je u 91. godini života. Crkva ga je proglasila naučiteljem te zaštitnikom ispovjednika i moralista.

Sva se svetost i savršenstvo duše nalazi u ljubavi prema Isusu Kristu, našem Bogu, našem najvećem dobru i otkupitelju. Na ljubavi je da ujedini i podržava sve kreposti koje čovjeka čine savršenim. Zar možda Bog ne zaslužuje svu našu ljubav? On nas je ljubio od vječnosti. On nam govori: “Pomisli, čovječe, da sam te ja prvi ljubio. Još nisi ni ugledao svjetlo dana, niti je svijet postojao, a ja sam te već ljubio. Otkad jesam, ja te ljubim”. Bog je znao da čovjeka primamljuju dobročinstva i zato ga htjede svojim darovim ponukati da ga ljubi.

Sveti Alfonz Liguori