Dnevni arhivi: 9. svibnja 2015

10. svibnja 2015.

VI. VAZMENA NEDJELJA

Gospa Trsatska, Bl. Ivan Merz
Tijekom idućeg tjedna spominjemo se:
11. Ponedjeljak: sv. Ignacije iz Lakonija, franjevac kapucin
12. Utorak: sv. Leopold Bogdan Mandić, franjevac kapucin
13. Srijeda: Gospa Fatimska
14. Četvrtak: SPASOVO – UZAŠAŠĆE – sv. Matija, apostol
15. Petak: sv. Izidor Madridski, ratar, sv. Sofija, djevica i mučenica
16. Subota: sv. Margareta Kortonska, franjevačka trećoredica
17. Iduća je nedjelja VII. VAZMENA – sv. Paškal Baylonski, franjevac

U iduću nedjelju, u 11:30 je u našoj župi prvopričesničko slavlje. Preporučamo da tijekom ovoga tjedna molite za naše prvopričesnike kako bi i ubuduće ostali povezani s Isusom kojega će po prvi puta sakramentalno primiti.

U četvrtak na Uzašašće Gospodnje mise su po blagdanskom rasporedu u 7 i u 10 sati prije podne, te večernja misa u 18:30.

Svakodnevno od 18 sati u našoj su crkvi svibanjske pobožnosti, pa vas još ovaj tjedan pozivamo na molitvu za duhovnu obnovu svih obitelji naše župe.

Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve tiska.

SVETA KATARINA BOLONJSKA

st-catherine-bologna-italy1aSveta Katarina Bolonjska (1413.-1463.) – rođena je u plemićkoj obitelji; djetinjstvo je provela na dvoru u Ferrari. Zavoljela je glazbu, pjesništvo i slikarstvo. Nakon očeve smrti njezina se majka ponovno udala, pa je četrnaestogodišnja Katarina 1413. godine ušla u “Red siromašnih sestara”, klarisa. Sve je svoje darove i sposobnosti posvetila redovničkom životu te je bila vratarica, pralja, peračica; dakle obavljala je male samostanske poslove. U isto je vrijeme slikala i svirala te bila učiteljica novakinja. Poslana je da u Bolonji osnuje prvi samostan klarisa u kojem je bila poglavarica i svojoj rođenoj majci. Svojim je novakinjama govorila da do raja vode dvoje stube: jedne su dobra djela, a druge poniženja kojih je puno u životu. Napisala je knjižicu “Potrebno oružje za duhovne bojeve”.

Tko god je tako nadaren čistim i plemenitim značajem te želi nositi križ zbog Spasitelja našega Isusa Krista, koji je umro na bojnom polju da nas oživi, prije svega je nužno da za ovaj boj uzme potrebno oružje, a najviše ovo što slijedi po redu. Prvo marljivost, drugo ne pouzdavati se u sebe, treće pouzdavati se u Boga, četvrto sjećati se Muke, peto sjećati se vlastite smrti, šesto sjećati se slave Božje, sedmo ugledati se na Sveto pismo kao što je Isus Krist dao primjer u pustinji.              Iz djela “Sedam duhovnih oružja” svete Katarine Bolonjske