13. kolovoza 2017.

19. Subota: sv. Ljudevit, franjevac, biskup
20. Nedjelja: XX. KROZ GODINU – Bernard iz Clairvauxa, cistercit, crkveni
naučitelj

 Druga je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo sve potrebite naše župe za koje skrbi naš Caritas. Svoj prilog možete predati volonterima kod izlaza iz crkve. Od srca hvala!

 U utorak na svetkovinu Uznesenja BDM na nebo, svete će mise biti po nedjeljnom rasporedu u 8, 9, 10 i 11:30, te u 18:30 sati. Kako je toga dana zapovijedani blagdan, podsjećamo da smo toga dana svi dužni prisustvovati svetoj misi.

 Još jednom vas podsjećamo da Banjalučani pozivaju na tradicionalni susret iseljenika koji će se održati na groblju sv. Roka – Suvaje, u Jablanu – Bukovica, 19. kolovoza 2017. u 10:30. Misno slavlje predvodit će naš ovogodišnji mladomisnik fra Dragan Grizelj. Prijevoz je besplatan, a polazak je u 6:30 ispred naše crkve. Upisati se možete na našem Kiosku.

 Molitveni vijenac Kraljice obitelji organizira hodočašće Majci Božjoj u Krasno, 26. kolovoza. Više možete vidjeti na oglasnim pločama.

 Prošli tjedan, našu je zajednicu napustio naš mladomisnik fra Marijan Vidović, koji je odlukom naših poglavara premješten na službu u samostan i župu sv. Antuna Padovanskog u Našicama.
Ovaj tjedan iz naše sredine odlazi i naš dosadašnji župni vikar fra Sandro Tomašević, koji će od sada biti na službi u Isusovoj domovini Svetoj Zemlji i to u Isusovom rodnom gradu Betlehemu. Zahvaljujemo fra Sandru za sve lijepo i dobro što je činio proteklih godina u našem bratstvu, za lijepe i sadržajne propovijedi, za predani rad s mladima, za susrete s bolesnicima koje je posebno volio, za tolike utješne riječi prigodom oproštaja od naših dragih pokojnih, kao i za sve ostalo što ovoga časa ne možemo nabrojati. Obojicu braće: fra Marijana i fra Sandra, preporučamo u vaše molitve uz želju da se u svojim novim službama što bolje snađu i da ondje nastave činiti dobro koje su i među nama činili.

 Na našem kiosku možete nabaviti najnovije brojeve vjerskog tiska, knjige i nabožne predmete. Preporučamo najnoviji Glas Koncila.